Pátek, 20 září, 2024
DomůZpravodajstvíDalší zlatá z Paříže. Kajakář Dostál vyhrál závod na 1000 metrů

Další zlatá z Paříže. Kajakář Dostál vyhrál závod na 1000 metrů

Josef DostálPaříži zkompletoval sbírku olympijských medailí. Z předchozích her v Londýně, Riu de Janeiru a Tokiu měl český kajakář jedno stříbro a tři bronzy, nicméně zlato mu stále chybělo.

To v sobotu odpoledne již neplatí. Více než dvoumetrový český olympionik ve finále rychlostní kanoistiky na 1000 metrů kraloval a s časem 3:24:07 za sebou nechal všechny soupeře. Další dvě medailové pozice obsadila dvojice maďarských závodníků – stříbrný Adam Varga (3:24,76) a bronzový Balint Kopasz (3:25,68).

Olympiáda 2024 v Paříži

Všichni tři medailisté se ve finále olympijských her na stejné trati potkali již v Tokiu, před třemi lety byl však český kanoista až pátý, zatímco oba Maďaři obsadili první dvě medailové pozice v pořadí: Kopasz a Varga.

Česká olympijský výprava díky Josefu Dostálovi získala čtvrtou medaili, třetí nejcennější hodnoty. Před Dostálem vyhrál i český tenisový mix ve složení Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč a v pátek odpoledne i kanoista Martin Fuksa.