Pátek, 20 září, 2024
DomůZpravodajstvíParádní česká jízda fotbalovou Evropou. Všechny tři kluby vyhrály

Parádní česká jízda fotbalovou Evropou. Všechny tři kluby vyhrály

Čtvrteční výsledky českých klubů v Evropě

• Viktoria Plzeň – Kryvbas 1:0 (0:0) – online
  • Baník Ostrava – FC Kodaň 1:0 (1:0), prodlužuje se – online
  • Hapoel Beer Ševa – Mladá Boleslav 2:4 (2:0) – online

Český pohárový koeficient utěšeně roste. Všichni tři zástupci tuzemského klubového fotbalu v odvetách kvalifikace o EvropskouEvropskou konferenční ligu vyhráli a připsali na konto plný počet bodů.

Podle očekávání postupuje do závěrečného kola v boji o Evropskou ligu Viktoria Plzeň. V domácím zápase porazila ukrajinský Kryvbas z Krivého Rogu 1:0 poté, co před týdnem zvítězila o gól i na hřišti soupeře. Jedinou branku vsítil Vašulín.

Baník Ostrava po jednogólové porážce v Kodani vyhrál stejným skóre domácí odvetu ve Vítkovicích 1:0, gól dal slovenský útočník Prekop po krásné akci Ewertona. Baník se v evropských pohárech ocitl po 14 letech, navíc proti soupeři, který loni hrál osmifinále Ligy mistrů, Jeho boj o Konferenční ligu sledoval téměř vyprodaný stadion. Ve Vítkovicích se hraje prodloužení.

Šokující obrat předvedla ve svém zápase Mladá Boleslav. V první poločase dostala od izraelské Beer Ševy dvě branky, ale po přestávce si čtyřmi góly (Ladra 2×, Králík, Kušej) pořídila trochu nečekaný dárek, postup do finálové kola v boji o EKL.