Pátek, 20 září, 2024
DomůZpravodajstvíMladá Boleslav slaví postup do Konferenční ligy. Paksi porazila vysoko 3:0

Mladá Boleslav slaví postup do Konferenční ligy. Paksi porazila vysoko 3:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi si připsali cenné vítězství v odvetném utkání kvalifikace do Konferenční ligy proti maďarskému týmu Paksi FC. Středočeši na domácí půdě zvítězili jasným výsledkem 3:0. Všechny tři branky padly až ve druhém poločase, zásluhou Jawy, Králíka a Pulkraba.

První polovina utkání se nesla ve znamení vyrovnané hry. Hráči týmu FK Mladá Boleslav se sice snažili, ale obrana Paksu stála pevně a nepouštěla domácí do větších příležitostí. Na druhé straně si i maďarský tým vytvořil několik zajímavých situací, které ale obrana Boleslavi vyřešila.

Rozhodující chvíle ale přišly po přestávce. Mladá Boleslav výrazně zvýšila tempo hry a začala dominovat. První gól přišel z kopačky útočníka Saida Jawy, který v 57. minutě poslal míč za záda brankáře Simona.

Netrvalo dlouho a domácí se radovali podruhé. V 68. minutě se nejlépe zorientoval obránce Martin Králík a přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0.  Na konečných 0:3 skóre v závěru utkání upravil Matěj Pulkrab.