Úterý, 15 října, 2024
DomůZpravodajstvíČeský výběr remizoval v Lize národů s Ukrajinou

Český výběr remizoval v Lize národů s Ukrajinou

Ukrajina v odvetě Ligy národů přivítala reprezentaci Česka. Týmy se spolu střetly už v září v Edenu, kdy český výběr zvítězil 3:2. K výhře tehdy přispěl dvěma góly Pavel Šulc a penaltu na 3:1 proměnil Tomáš Souček. Ukrajina jako domácí tým hostila kvůli ruské okupaci zápas v polské Wroclawi a s výběrem Ivana Haška se nakonec rozešla smírně 1:1.

Utkání začalo šancemi na obou stranách, ale skóre se poprvé změnilo v 18. minutě, kdy se po rohovém kopu za Česko ukázkově trefil Lukáš Červ. Ve 36. minutě zahrozil stejný hráč, když si zpracoval na hranici vápna přihrávku a pohotovou střelou těsně minul pravou tyč ukrajinského brankáře Trubina.

Na konci prvního poločasu, konkrétně ve 43. minutě, zaútočila Ukrajina. Mykhailo Mudryk uvnitř vápna vystřelil po zemi k levé tyči, ale Matěj Kovář včas zareagoval. Naopak o pár minut později se díky svému důrazu prosadil hlavou Martin Vitík. Španělský rozhodčí Cuadra ale gól pro ofsajd neuznal.

V 51. minutě Ukrajina skóre srovnala. Český obránce Krejčí zahrál ve vápně rukou a rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil ukrajinský kanonýr Artem Dovbyk.

V 77. minutě se předvedl nádhernou přihrávkou Coufal, ten ve vápně našel střídajícího Klimenta, ale Trubina předvedl pohotový zákrok. O čtyři minuty později nepřekonal Kováře z přímého kopu Zubkov a když Mudryk netrefil v 94. minutě Kovářovu branku, skončil zápas remízou 1:1.