Pátek, 20 září, 2024
DomůSportTenisV pozadí olympijských her dosáhla Marie Bouzková na skvělý úspěch. Porazila světovou...

V pozadí olympijských her dosáhla Marie Bouzková na skvělý úspěch. Porazila světovou trojku, ve finále ale padla a další titul nezískala

Většinu pozornosti teď na sebe logicky strhávají olympijské hry, a to včetně fanoušků tenisu. Českého obzvlášť. Tam se povedlo ukořistit medaili z nejcennějšího kovu Siniakové s Macháčem. Velký úspěch ale zapsala v hlavním městě USA také Marie Bouzková na tamním podniku kategorie WTA500.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarmaVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Marie Bouzková se probojovala do svého největšího finále

V semifinále porazila světovou trojku

Zápas několikrát přerušila bouřka a déšť

Převážně Američankami obsazený turnaj započala Bouzková v prvním kole proti McCartney Kessler, 115. hráčkou v žebříku WTA. Zápas byl velmi vyrovnaný. První sadu Češka ovládla poměrem 6:4, druhou ztratila stejným poměrem. Ve třetím sebrala domácí hráčce servis hned dvakrát a mohla se radovat z postupu.

Ve dvou naprosto vyrovnaných setech Bouzková přehrála další z domácích hráček, tentokrát Taylor Townsend (78. příčka v žebříčku WTA). První sada skončila výsledkem 7:5. Ta druhá 10:8 v tiebreaku. Dva sety trvaly 2 hodiny a 21 minut.

Čtvrtfinále přineslo prozatím nejjasnější a nejrychlejší duel. Do třetice z toho byl skalp domácí tenistky. Tentokrát devatenáctileté Robin Montgomery (131. příčka v žebříčku WTA). Zápas trval hodinu a patnáct minut a skončil jednoznačně 6:3 a 6:1.

V semifinále čekala Bouzkovou prozatím jednoznačně nejtěžší prověrka. Nasazenou jedničku turnaje a třetí ženu světového žebříčku Arynu Sabalenku přetlačila Češka v třísetové bitvě za 2 hodiny a 23 minut 6:4, 3:6 a 6:3 a postoupila tak do svého dosud největšího finále.

Česká paráda ve Washingonu!🤩👏🏻Marie Bouzková po třísetové bitvě vyřadila světovou trojku Arynu Sabalenku a poprvé v kariéře je ve finále na akcích větší než WTA 250. O titul se utká s 🇪🇸Paulou Badosou. Sledujte finále s 🇨🇿 účastí dnes okolo 20:30 na CANAL+ Sport 2!🍿🎾 pic.twitter.com/NYWD7hIjdy— CANAL+ Sport CZ/SK (@CANALSportCZ) August 4, 2024

Dosud jediný titul slavila v roce 2022 na domácí půdě v Praze. O ten druhý bojovala 4. srpna ve Washingtonu se Španělkou Paulou Baodosa.

Bouzková ve finále

Do největšího kariérní finále vstoupila Bouzková skvěle. Okamžitě sebrala soupeřce podání a po breaku vedla 1:0. Co je ale horší, že tenhle první game byl také poslední. Ve zbylém průběhu první sady už Marie nezvládla žádnou další hru. Ztratila všechna svá podání.

Druhý set se dostal do stavu 1:1, když na několik desítek minut přerušila utkání bouřka. I po pauze vyhrála každá z protagonistek po jedné hře. V pátém gamu Bouzková prohrávala už 0:40, ale po druhé shodě udržela svůj servis.

Svůj další servis uhájila dokonce přes 4 shody. Druhý set byl maximálně vyrovnaný a jediný break se zrodil v 10. hře. Češka tak srovnala na 1:1 a šlo se do rozhodující sady.

I třetí set byl velmi vyrovnaný. Poměrem 6:4 ho ale lépe zvládla Španělka. Bouzková tak nedokázala proměnit další finále v druhý titul. I tak se jedná o skvělý výsledek.