Sobota, 21 září, 2024
DomůSportTenisŠok v Londýně. Medveděv vyřadil světovou jedničku z Wimbledonu

Šok v Londýně. Medveděv vyřadil světovou jedničku z Wimbledonu

Úterní program Wimbledonu přinesl dvě tenisové lahůdky. Tou první z nich byl zápas mezi světovou jedničkou Jannikem Sinnerem a Rusem Daniilem Medveděvem. Ital vstoupil do zápasu jako favorit, ale zápas se nevyvíjel podle papírových předpokladů.

Utkání mezi Sinnerem a Medveděvem bylo jedním z vrcholů Wimbledonu

Do zápasu vstoupil jako favorit Ital

Zápas samotný byl velice vyrovnaný

Favorit Sinner

První grandslamový titul v kariéře získal letos v lednu. Svůj premiérový triumf na trávě přidal týden před začátkem Wimbledonu.

Od loňského roku vyhrál všechny vzájemné zápasy proti svému nadcházejícímu soupeři. Jannik Sinner nastoupil do čtvrtfinálového utkání proti Medveděvovi jako velký favorit.

Oproti tomu Daniil Medveděv je hráčem, který produkuje nejlepší hru na tvrdém povrchu. Loni se ale prosadil na antuce i na trávě.

Ve Wimbledonu došel loni Rus do semifinále. K zopakování tohoto výsledku letos potřeboval velké překvapení.

Průběh zápasu

První sada nepřinesla ani jeden brejkbol. Sinner nebyl lepším hráčem ani v tiebreaku. Nicméně, Medveděv zkrácenou hru orámoval dvěma dvojchybami, což se ukázalo být jako rozhodující. Set Sinner.

Ve třetí hře druhého setu si Medveděv vypracoval dva brejkboly a hned první nekopromisním forhendem po lajně využil. Ztráta Italova podání se pak vznášela nad centrálním kurtem vícekrát.

Medveděv sice k dalšímu brejku nedospěl, ale nemuselo ho to příliš mrzet. Skvělou hrou na servise dokráčel ke srovnání 1:1 na sety.

Rodák z Moskvy ve třetím setu zkopíroval začátek toho druhého. Medveděv šel do vedení a poprvé tak byl blíže vítězství než jeho favorizovaný soupeř.

V tomto bodě utkání odešel Sinner k ošetření mimo kurt. To následovalo po kontrole Italova pulzu. Každopádně, Ital se vrátil na kurt.

Vítězství v třetí sadě to světové jedničce ale nepřineslo, byť zde ještě došlo k zápletce a první ztrátě Medveděvova servisu v zápase. Ve zkrácené hře se Rus přece jen radoval.

Sinner už neměl kam ustoupit a našel sílu, aby ustupovat nemusel. Čtvrtou sadou vítězně proletěl, když ji za 24 minut ukořistil poměrem 6:2.

Rozhodující set

Utkání tak zamířilo do rozhodujícího pátého setu. Medveděv v něm podobně jako v setech číslo dva a tři získal brzy Italovo podání, které po maratonské hře potvrdil a šel do trháku 4:1.

Osmadvacetiletý tenista cítil, že je blízko velkému úspěchu. Navázal na své skvělé hry na servise a čistou hrou získal brzy vedení 5:2.

A stejně dobrou práci zopakoval o pár chvil později. Daniil Medveděv si opět zahraje semifinále Wimbledonu. Utká se s vítězem duelu Alcaraz – Paul.

Zdroj: Wimbledon, X