Pátek, 20 září, 2024
DomůSportTenisRozporuplný zápas Jiřího Lehečky! Navzdory nepříznivému průběhu utkání slaví velmi cenné vítězství

Jiří Lehečka si na turnaji v Dubaji, jenž spadá do kategorie ATP 500, zahraje čtvrtfinále. V osmifinále si totiž navzdory nepříznivému průběhu utkání dokázal poradit s Khachanovem, jehož porazil teprve jako druhý tenista z České republiky. V minulosti se to povedlo jen Lukáši Rosolovi.

V sobotu se Karen Khachanov utkal s Jakubem Menšíkem ve finále podniku v Dauhá. S osmnáctiletým prostějovským rodákem si poradil po setech 7:6 a 6:4, díky čemuž získal první letošní titul.

Na skvělou formu navázal také v Dubaji, kde si v prvním kole věděl rady s francouzským reprezentantem Lucou van Asschem. V osmifinále mu turnajový pavouk přisoudil Jiřího Lehečku, přemožitele Martona Fucsovicse.

Současná česká jednička byla v průběhu prvního setu lepším hráčem, vypracovala si hned šest breakballových příležitostí. Ani jednu však nedokázala proměnit, proto o majiteli úvodní sady musel rozhodnout až tiebreak.

Ve zkrácené hře vedl čtvrtfinalista Australian Open z minulého roku již 6:3, pěti míči v řadě ale úvodní set pro sebe získal zkušenější Rus.

Stala se ze slabiny silná stránka?

Ve druhém setu se Lehečka dostal do vedení s brejkem, jenže v osmé hře přišel o své podání. Nakonec musel odvracet pět matchballů soupeře, což se mu povedlo na výbornou. U toho posledního dokonce zaznamenal eso z druhého podání.

Zkrácenou hru druhého setu opanoval poměrem 7:5. Ve třetím setu sice hned na úvod ztratil podání, avšak dokázal se z toho oklepat a díky dvěma brejkům zvítězil poměrem 6:4.

Ačkoliv se mohlo zdát, že vítěz podniku v Adelaide znovu prohraje kvůli tomu, že v rozhodujících chvílích nedokáže předvést svůj nejlepší tenis, opak se stal pravdou.

V živém žebříčku ATP tak dvaadvacetiletý tenista poskočil již na 32. pozici. Pokud uspěje také ve čtvrtfinále proti Alexandru Bublikovi, může dojít k dalšímu žebříčkovému vzestupu.