Úterý, 8 října, 2024
DomůSportTenisPříběh nekončí! Menšík si v Šanghaji zahraje první osmifinále Masters ve své...

Příběh nekončí! Menšík si v Šanghaji zahraje první osmifinále Masters ve své kariéře

Turnaje Masters patří mezi to nejhodnotnější na okruhu ATP. Výše už jsou pouze čtyři grandslamy. Na Masters v čínské Šanghaji dosáhl v úterý největšího úspěchu ve své kariéře český tenista Jakub Menšík.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jakub Menšík pokračuje ve skvělé sezóně

Devatenáctiletý tenista porazil Kazacha Shevchenka

Poprvé v kariéře si tak zahraje osmifinále na turnaji Masters

Devatenáctiletý tenista zažívá skvělý tenisový rok. A v jeho závěru o sobě dává zase pořádně znát. Před několika dny zaujal tenisové fanoušky, když porazil Rusa Rubljova. Tento počin zopakoval rodák z Prostějova navíc letos už podruhé.

Do zápasu třetího kola také proto nastupoval jako favorit. Utkal se v něm s Kazachem Shevchenkem.

Menšík přehrál Shevchenka

Český tenista dokazoval od začátku utkání své kvality. Třetí nejvýše postavený Čech na okruhu získal hned druhý servis svého soupeře a první set nasměroval k jednoznačnému průběhu. Vyhrál jej 6:1.

Když český tenista získal servis svého soupeře v páté hře, zdálo se, že utkání směřuje k rychlému konci. Kazach ale dokázal ihned rebrejkovat a druhý set byl od té chvíle vyrovnanou záležitostí.

Tato sada tak nakonec dospěla do zkrácené hry a ta dopadla v neprospěch českého hráče. Jenže Menšík neřekl poslední slovo. Ve třetí sadě se skvěle opřel o svůj servis, když vyhrál všechny body po svém prvním podání.

Na servis svého soupeře hned dvakrát úspěšně zaútočil a po setech 6:1, 6:7, 6:2 postoupil poprvé v kariéře do osmifinále turnaje z kategorie Masters.

Jeho soupeřem mezi šestnácti nejlepšími hráči bude vítěz zápasu Dimitrov-Popyrin. Český tenista se tak s jistotou střetne s nasazeným soupeřem. Proti Rubljovovi dokázal, že ani to pro něj nepředstavuje žádný problém.