Středa, 2 října, 2024
DomůSportTenisPřezout se a porazit Sinnera! Alcaraz přerušil skvělou sérii Itala a získal...

Přezout se a porazit Sinnera! Alcaraz přerušil skvělou sérii Itala a získal titul z Pekingu

O tomhle finále snila většina tenisových fanoušků. Největší hvězdy současného tenisu se střetly ve finále. Úspěšnější byl nakonec Carlos Alcaraz. V rozhodujících chvílích utkání zaujal Španěl změnou své obuvi a hlavně skvělým zvratem.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Další kolo souboje mezi Alcarazem a Sinnerem hostil Peking

Španěl svého soka po napínavém průběhu porazil

V závěrečném tiebreaku zaujal změnou své obuvi i obratem

Na turnaj v čínské metropoli nastupovali jako hlavní favorité. Jannik Sinner z pozice světové jedničky a obhájce titulu. Carlos Alcaraz jako jeho největší konkurent.

V průběhu turnaje Sinner přidával utkání za utkáním ke své vítězné šňůře. Ta se nakonec před finále prodloužila na číslo patnáct Alcaraz zase turnajem postupoval suverénněji. Také proto bylo před středečním finálovým duelem těžké určovat favorita.

Zápas mezi tenisty, kteří vytvořili velmi sledovanou rivalitu, rozhodně nenudil. Alcaraz měl v průběhu úvodní sady náskok brejku, ale nakonec prohrál ve zkrácené hře.

Ve druhém setu rozhidl závěr. Alcaraz přes potíže udržel svůj servis a srovnal na 4:4. Hned v následující hře pak dobyl Italovo podání.

Alcaraz v rozhodující sadě

Ani jeden z úvodních setů nebyl stručnou záležitostí. Sada rozhodující oba ještě překonala. Průběh dlouho připomínal úvodní set. Alcaraz přišel o náskok brejku a set zamířil do zkrácené hry.

Jeho italský konkurent v tomto rozhodujícím bodě zápasu získal vedení 2:0. Poté se Alcaraz rozhodl pro změnu obuvi a od té chvíle už ztratil pouze jediný bod.

Carlos Alcaraz wins an INSANE point against Jannik Sinner in BeijingTruly ridiculous tennis from both.But Carlos executed defense, power, & finesse to utter perfection. When excellence meets excellence…This is what you get.pic.twitter.com/VLYK0evKQk— The Tennis Letter (@TheTennisLetter) October 2, 2024

Španěl tak opět porazil svého italského soka. Tento rok už potřetí. Odměnou mu je šestnáctý titul na okruhu ATP. Všichni tenisoví příznivci by asi podepsali Sinnerova slova. „Věřím, že si spolu ještě pár utkání zahrajeme,“ uzavřel svůj popis zápasu Ital.

Příležitost budou mít docela brzy. Oba středeční finalisté jsou ve stejné části pavouka na největší akci této části sezóny v Šanghaji.

Zdroj: ATP, NBC, X