Neděle, 6 října, 2024
DomůSportTenisNechybělo moc! Macháč další medaili nepřidá, ve čtyřhře s Pavláskem nestačili v...

Nechybělo moc! Macháč další medaili nepřidá, ve čtyřhře s Pavláskem nestačili v souboji o bronz na Američany a padli ve dvou setech

Po pátečním úspěchu ve smíšené čtyhře měli další naději na medaili tenisté Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem. V zápase s Taylorem Fritzem a Tommym Paulem byli outsidery a tuto roli i přes výborný výkon bohužel potvrdili. Po dvou setech slaví bronz Američané.

Macháč na olympiádě druhou medaili nepřidá

Ve čtyřhře s Pavláskem nestačil na Američany

Česká dvojice předvedla kvalitní výkon

V pátek jsme se dočkali dvou medailí. V podvečer tým kordistů získal bronz a krátce na to šli do svého zápasu o zlato čeští tenisté. Ve smíšené čtyřhře zabojovala dvojice Macháč – Siniaková a v supertiebreaku získala vysněné zlato.

Nastaly oslavy, ale Macháč je moc protahovat nemohl. Moc dobře věděl, že následující den po poledni zabojuje o další medaili. Tentokrát o bronz společně se svým parťákem Adamem Pavláskem.

Česká dvojice vyzvala v souboji o třetí místo Američany Taylora Fritze s Tommym Paulem a byla outsiderem. Začátek zápasu to potvrdil, Češi ztratili dvě podání a v prvním setu prohrávali 1:5.

Snažili se ještě o zvrat, soupeřům sebrali podání, ale porážku 3:6 odvrátit nedokázali. Museli tak zabrat v setu druhém. Ani jeho start ale nebyl ideální a hned první naše podání si Američané ukradli pro sebe.

Češi vzdorovali, další podání si drželi, ale stejně tak i jejich soupeř. Bohužel tedy došlo k nevyhnutelnému a Američané nakonec slaví zisk bronzové medaile po výhře druhého setu 6:4.

Macháč s Pavláskem se tak musí spokojit se čtvrtým místem, které je sice neoblíbené, i tak se ale dá považovat za úspěšné. Obzvláště po vynikajícím výkonu, který předvedli.

Už v neděli budou v bronzu bojovat Češky Muchová s Noskovou.

Zdroj: LOH 2024