Středa, 9 října, 2024
DomůSportTenisNečekaný zkrat Krejčíkové! Wimbledonská šampionka hrubě nezvládla závěr zápasu a opouští elitní...

Nečekaný zkrat Krejčíkové! Wimbledonská šampionka hrubě nezvládla závěr zápasu a opouští elitní desítku

Barbora Krejčíková překvapivě v čínském Wuhanu končí již ve druhém kole. Rodačka z Ivančic totiž poměrně překvapivě nezvládla utkání s Američankou Baptiste, která se nachází až ve druhé stovce žebříčku WTA. Ve druhé sadě si přitom Krejčíková vypracoval čtyři setboly, ani jeden z nich však nedokázala proměnit.

Krejčíková nevyužila ve druhé sadě čtyři setboly

Z posledních pěti zápasů jde o čtvrtou prohru

Česká republika přijde o svoji zástupkyni ve světové desítce

Od čtvrtfinálového nezdaru na letních olympijských hrách v Paříži se Krejčíková nenachází v ideální formě. Na US Open totiž vypadla již ve druhém kole, stejně tak i na turnaji v Pekingu, kde navíc měla v prvním kole volný los.

Chuť si tak chtěla napravit v čínském Wuhanu. Los jí pro druhé kolo přisoudil Američanku Baptiste, jež úspěšně prošla kvalifikačními duely. V prvním kole si následně poradila s Francouzkou Parry.

Krejčíková vstoupila do zápasu dobře, velmi rychle se totiž ujala vedení 3:1. To už ale bylo z její strany v prvním setu vše, zbývajících pět gamů totiž získala hráčka ze druhé stovky žebříčku WTA.

Ve druhém setu prolomila Krejčíková podání soupeřky za stavu 4:3, díky čemuž mohla dohrát set na svém servisu. Vypadalo to velmi nadějně, neboť osmadvacetiletá teistka vedla již 40:0.

Ani jeden ze tří setbolů však nedokázala proměnit, Baptiste se tak dostala shodu. Poté přišla pro Krejčíkovou ještě jedna příležitost, znovu s ní ale nenaložila adekvátně. Naopak o šest let mladší soupeřka využila hned první breakball.

V následujícím gamu na returnu se ještě česká tenistka dostala do vedení 30:0, ani to jí ale nestačilo. Druhý set nakonec trval 59 minut a Baptiste jej zvládla poměrem 7:5. Ve třetím kole narazí na lepší z dvojice Alexandrova – Kalinskaya.

Žebříčkový propad

Pro úřadující šampionku Wimbledonu se naopak jedná o třetí prohru v řadě. V nadcházejícím vydání žebříčku WTA navíc opustí elitní desítku a propadne se na třinácté místo se ziskem 2866 bodů. Její pozici navíc ještě mohou ohrozit Kostyuk či Andreeva.

Zdroj: WTA, Live Tennis