Pátek, 20 září, 2024
DomůSportTenisLos ATP Brisbane: Vyzve česká naděje Macháč Nadala?

Los ATP Brisbane: Vyzve česká naděje Macháč Nadala?

Úvodní turnaj sezony 2024 je rozlosován. V pavouku turnaje v Brisbane najdeme hned několik hvězd tenisového nebe včetně Nadala. V kvalifikaci začal úspěšně Tomáš Macháč. Co českého tenistu dělí od zápasu se španělskou superstar?

Los ATP Brisbane

Mezi největší jména, která nalezneme na turnaji ve třetím největším australském městě, patří Holger Rune, Grigor Dimitrov a Ben Shelton. Minimálně podle umístění na žebříčku ATP.

Obrovskou pozornost na sebe ale strhává Rafael Nadal. Ten se na okruh ATP vrací po roce a od prvních minut na australské půdě na sebe strhává ohromnou pozornost.

Většina ze zmíněných hráčů už zná své soupeře pro úvod nové sezony.  Dán Rune vyzve domácího Purcella, Američan Shelton si zahraje s Rusem Safiullinem a na Bulhara Dimitrova čeká nejzvučnější soupeř.

Turnajová dvojka totiž narazí na nenasazeného Brity Murrayho. Tento veterán už ví co a jak. V Brisbane už si dvakrát vychutnal radost z celkového triumfu. Bývalým šampionem je i sám Dimitrov. Na první kolo velmi atraktivní zápas.

Vyzve Macháč Nadala?

Jediný český zástupce na turnaji vstoupil v sobotu do kvalifikačních bojů. A to úspěšně. Otočil vývoj prvního setu, když jej nakonec získal v tiebreaku a domácího Ellise porazil 2:0 na sety.

Od postupu do hlavní soutěže jej dělí duel proti Italu Gaiovi nebo Američanu Kovacevicovi. Na mnohem zvučnější jméno ale může Macháč narazit hned v prvním kole turnaje.

Los ATP Brisbane totiž rozhodl o tom, že Rafael Nadal začne svůj comeback na tenisové turnaje proti jednomu ze soupeřů, kteří vzejdou z kvalifikace. Těch bude dohromady šest a Macháč tak má obstojnou šanci být tím, kdo bude stát na druhé straně kurtu při očekáváném návratu španělské legendy.

Z hlediska ambic rodáka z Berouna na úspěch v Brisbane ale existují schůdnější varianty. Další z úspěšných kvalifikantů vyzve Američana Wolfa nebo Němec Altmaiera.

Vše má ale svůj čas. Cílem číslo jedna je samozřejmě druhá výhra v kvalifikaci. Věřme, že k ní dojde v neděli ráno.

Zdroj: ATP, News.com