Neděle, 20 října, 2024
DomůSportTenisLehečka zaútočí na zisk druhého titulu v kariéře. V Antverpách vyzve ve finále překvapivého...

Lehečka zaútočí na zisk druhého titulu v kariéře. V Antverpách vyzve ve finále překvapivého soupeře

Jiří Lehečka je zpět ve formě. Poprvé od svého návratu na kurty vyhrál více než dva zápasy v řadě a zahraje si o svůj druhý triumf v kariéře. A utká se s poměrně překvapivým soupeřem, kterého ovšem velice dobře zná.

Jiří Lehečka porazil Američana Girona a zahraje si v Antverpách o titul

Ve finále vyzve Španěla Bautistu

Český tenista zaútočí na zisk druhého turnajového triumfu ve své kariéře

Další skvělá zpráva pro český tenis dorazila z Belgie. Jiří Lehečka je zpátky ve formě. Po zdravotní pauze se mu konečně podařilo dosáhnout velkého výsledku.

V Antverpách se bez ztráty setu prodral do sobotního semifinále. A už toto byl z hlediska posledních týdnů velký pokrok. Lehečka poprvé od svého návratu na kurty v srpnu vyhrál více než dva zápasy na jednom turnaji.

V sobotním semifinále s Američanem Gironem set poprvé ztratil. Po skvěle odehrané první sadě na svého soupeře nestačil ve druhém setu. Ten třetí ale český tenista jednoznačně ovládl, když zvítězil za 32 minut v poměru 6:2.

Lehečka skvěle podával. Ve třetím stu poslal do kurtu 85 % prvních servisů. Za celé utkání zaznamenal 33 vítězných úderů, velmi efektivní byl rodák z Kněžmostu při hře na síti.

Na českého tenistu tak čeká třetí finále kariéry. Letos si zahrál poslední zápas na turnaji v Adelaide, kde porazil Brita Drapera a získal tak svůj premiérový titul. O ten druhý se utká se soupeřem, kterého velice dobře zná.

Lehečka vyzve opět Bautistu

O titul na European Open v Antverpách se český tenista utká se Španělem Bautistou. Od září se tito tenisté potkají už potřetí.

Antwerp 🇧🇪 Results – Semifinals🇪🇸 Bautista Agut d Gaston 🇫🇷 6-3, 6-4🇨🇿 Lehečka d Giron 🇺🇸 6-3, 4-6, 6-2The final:🇪🇸 Roberto Bautista Agut 🆚 Jiři Lehečka 🇨🇿H2H: 3-1 RBA #EuropeanOpen #ATP250 pic.twitter.com/a15n25ynzF— First Serve Tennis (@FirstServeTnnis) October 19, 2024

V Davis cupu se z vítězství radoval na domácí půdě Španěl. Lehečka poté kvůli viróze už do dalšího zápasu nenastoupil. Se zkušeným Španělem ale srovnal účty o dva týdny později v Pekingu, když zvítězil po setech 3:6, 6:2, 6:1.

Bautista je přitom velkým překvapením tenisové akce v Anverpách. Nepatřil zde mezi nasazené hráče, ale dva z favoritů už vyřadil. Ve druhé kole přehrál Argentince Etcheverryho, který byl v Belgii nasazenou šestkou. Ještě větší překvapení následně předvedl proti Kanaďanovi Auger-Aliassimemu. Ten byl dokonce číslem tři.

Bautista stačil také přepsat historické záznamy tohoto podniku. Svým postupem přes zmíněného Argentince se stal šestatřicetiletý hráč nejstarším čtvrtfinalistou v dějinách turnaje.

Lehečka se postupem do finále vrátil mezi třicet nejlepších tenistů světa. V novém vydání žebříčku ATP bude figurovat na 28. pozici o jednu příčku za Tomášem Macháčem. Nedělní finále je na programu od 16:30 a český tenista do něj vkročí jako favorit.

Zdroje: ATP, European Open