Úterý, 22 října, 2024
DomůSportTenisJako velká voda! Menšík vyhrál ve Vídni tři zápasy během tři dnů...

Jako velká voda! Menšík vyhrál ve Vídni tři zápasy během tři dnů a zabojuje o čtvrtfinále

Český tenista Jakub Menšík má před sebou další velkou výzvu. Na turnaji ve Vídni zatím ve své svižné cestě z kvalifikace do osmifinále neztratil ani set a čeká ho tak souboj o čtvrté letošní čtvrtfinále na okruhu ATP. Na koho může v nejbližších zápasech narazit?

Jakub Menšík navázal na skvělý výkon ze Šanghaje

Na turnaji ve Vídni proletěl úspěšně kvalifikací

Čeká ho souboj o čtvrté letošní čtvrtfinále na okruhu ATP

V jeho věku je každá výhra na okruhu ATP úspěchem. Devatenáctiletý tenista Jakub Menšík ale přidává i výraznější výsledky než jednotlivé výhry. Letos bychom napočítali minimálně tři.

Velký průlom předvedl rodák z Prostějova v únoru v katarském Dauhá. Tehdy ještě jako osmnáctiletý přidával jeden cenný skalp za druhým a po vyřazeni Murrayho, Rubljova a Monfilse  okusil poprvé v kariéře atmosféru finále na turnaji ATP. Porážka ve finále nic nezměnila na velkém úspěchu, kterho Menšík v Kataru dosáhnul.

Po zdravotních potížích přišla další velká chvíle českého tenisty v létě v Chorvatsku. Na antuce v Umagu došel do semifinále a posunul se mezi nejlepších sedmdesát hráčů na okruhu.

Následující velký výsledek je poměrně čerstvý. Na turnaji Masters v Šanghaji Menšík znova porazil dva hráče elitní desítky. Přes Rubljova a Dimitrova prošel do svého životního zápasu. Ve čtvrfinále této prestižní akce si totiž zahrál se svým velkým vzorem Novákem Djokovičem.Padl ve třech setech a posunul se na hranu nejlepší padesátky hráčů ATP.

Menšík ve Vídni

Na turnaji z kategorie ATP 500 musel Menšík začít v kvalifikaci. Svou úroveň ale spolehlivé prokázal, když Švýcara Ritscharda i Francouze Müllera porazil bez ztráty setu a zajistil si tak start v hlavní soutěži kvalitně obsazené akce u našich jižních sousedů.

Třetí den přinesl třetí zápas. Na devatenáctiletého tenistu číhal nasazený soupeř a překvapivý vítěz Masters Australan Popyrin.

Český hráč měl během první sady více šanci na brejk, stejně jako Australan je ale v důležitý zisk podání svého soupeře nepřetavil. Musel tak rozhodnout tiebreak a ten se stal kořisti Menšíka.

Ve druhé sadě byl už česky borec k nezastavení, získal dva brejky a pohodlný náskok a po 100 minutách hry zpečetil svůj postup čistou hrou. Po setech 7:6, 6:2 zabojuje o čtvrté letošní čtvrtfinále.

Jeho soupeř vzejde ze souboje Kecmanovič-Navone. V dalších bojích by nadějný tenista mohl narazit na dalšího Australana De Minaura. Ten stále bojuje o účast na Turnaji mistrů. V Menšíkově polovině pavouka najdeme ještě Američany Paula a Tiafoea.

Turnajová jednička Zverev má za sebou v horní polovině pavouka úspěšný vstup do turnaje. V této části se nachází také druhý zástupce českého tenisu Tomáš Macháč. Na něj čeká vstup do turnaje až ve středu.

Zdroje: ATP, Speaksly, X