Sobota, 21 září, 2024
DomůSportTenisHororový den českých tenistů! Hned na úvod turnaje končí v Kanadě bývalá...

Hororový den českých tenistů! Hned na úvod turnaje končí v Kanadě bývalá světová jednička i zlatý medailista z Paříže Macháč

Hororový den v Kanadě zažili čeští tenisti. Hned na úvod turnaje totiž skončili všichni zástupci. Nedařilo se bývalé světové jedničce ani zlatému medailistovi z Paříže. Před US Open už je na programu pouze turnaj v Cincinnati.

Macháč nezvládl přesun na tvrdý povrch

Plíšková končí ve druhém kole

Bouzková nenavázal na úspěšné tažení z Washingtonu

Tomáš Macháč

Minulý týden ze zúčastnil olympijských her v Paříži. Ve dvouhře sice vypadl již ve druhém kole s Alexanderem Zverevem, nicméně ve čtyřhře bojoval o medaile. A to jak v mužské, tak i ve smíšené.

Zatímco s Adamem Pavláskem neuspěli, v mixu s Kateřinou Siniakovou přemožitele nenašli. Ve finále porazili čínský pár Zhang-Wangová až v rozhodujícím supertiebreaku poměrem 10:8. České výpravě tak zajistili doposud jedinou zlatou medaili.

Třiadvacetiletého rodáka z Berouna čekal ale náročný přesun do Montrealu, který nezvládl úplně podle svých představ. V Kanadě totiž skončil již v prvním kole na raketě Alexeie Popyrina ve dvou setech.

Zápas trval pouhých 72 minut, přičemž Australan zvítězil 6:3 a 6:4. Po prvním podání soupeře vyhrál Macháč jediný bod, což bylo jednou z hlavních příčin neúspěchu.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková odehrála úspěšně první kolo v Torontu již v noci z úterý na středu. Ve druhém kole ale bývalá světová jednička narazila na Američanku Jessicu Pegulaovou a prohrála po setech 7:5 a 6:4.

Zkušená dvaatřicetiletá tenistka se ale rozhodně za svůj předvedený výkon nemusí stydět. Se současnou světovou šestkou totiž svedla vyrovnanou partii, v níž rozhodovaly maličkosti. Před blížícím se US Open určitě dobrý signál.

Marie Bouzková

Marie Bouzková má za sebou úspěšné tažení ve Washingtonu, kde dokráčela až do finále. Po náročném programu svedla vyčerpávající bitvu s Brazilčankou Haddad Maiovou, jež trvala téměř tři a půl hodiny. O postupující rozhodl až tiebreak třetího setu, v němž Bouzková uhrála jediný bod.

Zdroj: ATP, WTA