Pátek, 20 září, 2024
DomůSportTenisDjokovič slaví olympijské zlato! Ve vynikající bitvě s Alcarazem takřka nechyboval a...

Djokovič slaví olympijské zlato! Ve vynikající bitvě s Alcarazem takřka nechyboval a vyhrál ve dvou tiebrejcích

Novak Djokovič je olympijským šampionem! Ve vynikající bitvě se Španělem Carlosem Alcarazem dokázal zvítězit poměrem 2:0 na sety a může si užívat svou novou zlatou medaili.

Djokovič má olympijské zlato

Ve vynikající bitvě porazil Španěla Alcaraze

V roce 2008 na olympiádě získal bronz

Finále nám v podstatě nemohlo nabídnout zajímavější zápas. Postavili se proti sobě dvojka a trojka žebříčku ATP Novak Djokovič s výrazně mladším Španělem Carlosem Alcarazem.

Papírové předpoklady slibovaly vyrovnanou bitvu, které jsme se i dočkali. Oba měli během prvního setu možnost několika brejkbolů, ale vždy si své podání udrželi.

Úvodní set tedy došel až do tiebreaku, kde byl úspěšnější Srb, jenž vyhrál 7:3. Djokovič si tak šel pro první olympijské zlato, dosud získal pouze bronz v roce 2008 v Pekingu.

Kdo čekal, že to Alcaraze poznamená na psychice, nemohl být dál pravdě. Španěl pokračoval ve své hře a sledovali jsme v podstatě totožný set.

Oba tenisté si drželi své podání, ačkoliv měl Alcaraz několikrát namále. Druhý set tím pádem došel opět do stavu 6:6 a šlo se do dalšího tiebreaku.

V něm byl šťastnějším tenistou Djokovič, který během utkání moc chyb neudělal a vyhrál tak zcela zaslouženě 7:6 a 7:6. Alcaraz si tak bude muset na olympijské zlato ještě minimálně čtyři roky počkat.

Zdroj: LOH 2024