Sobota, 5 října, 2024
DomůSportTenisDalší úspěch českého tenisu! Valentová ovládla finále French Open a získala první...

Další úspěch českého tenisu! Valentová ovládla finále French Open a získala první grandslamový titul

Velký český úspěch! Tereza Valentová svou pařížskou jízdu dotáhla do sladkého, vítězného konce. Ve finále dívčí dvouhry na French Open porazila krajanku Lauru Samson ve dvou setech a získala svůj první grandslamový titul.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Konečně to české sedmnáctileté tenistce vyšlo. Tereza Valentová ovládla finále dívčí dvouhry na French Open, když porazila krajanku Lauru Samson. K vítězství jí nakonec stačily dva sety, které ovládla poměrem 6:3 a 7:6.

Nutno dodat, 337. hráčka žebříčku WTA na letošním podniku v Paříži neztratila ani set. Poměrem 2:0 porazila šest soupeřek v řadě, konkrétně Italku Basiletti, Litevku Vladson, Japonku Sonobe, Slovenku Jamrichovou, v semifinále pokořila Američanku T. C. Grant.

A co se týče finálového příběhu? Valentová vstoupila do posledního klání na letošním French Open velmi slibně, když si v prvním setu vybojovala 3:0. Samson sice poté vyrovnala na 3:3, další tři gamy ovšem patřily aktivně hrající Valentové.

V druhém setu se do vedení nejprve dostala mladší z Češek. Valentová poté ale srovnala na 1:1, Samson následně ztratila svůj servis a prohrávala 1:2, posléze dokonce 1:3.

V dalších třech gamech se ovšem 719. hráčka na okruhu WTA znovu dostala zpět do hry, sebrala své soupeřce podání a uzmula pro sebe vedení 4:3. A drama na kurtu Simone Mathieuové pokračovalo.

Valentová juniorskou vítězkou French Open!

Valentová při svém podání vyrovnala na 4:4, aby další hru prohrála a v desátém gamu vyrovnala na 5:5. Obě hráčky následně ztratily své servisy, zápas se tedy dostal do tiebreaku. Ten už jasně ovládla (7:0) sedmnáctiletá tenistka, načež se mohla začít radovat z celkového triumfu.

Konečně to tedy české juniorské tenistce vyšlo. Ta totiž byla svému prvnímu grandslamovému prvenství velmi blízko už loni na US Open, rozhodující zápas ale prohrála 0:2 na sety.

Valentová se navíc stala třetí dívčí vítězkou na French Open za poslední čtyři roky. V roce 2021 totiž triumfovala Linda Nosková, pařížský podnik o rok později ovládla Lucie Havlíčková.

Zdroj: French Open, ITF