Sobota, 5 října, 2024
DomůSportTenisDalší naděje na zlato padla! Muchová s Noskovou nestačily na Italky, stále...

Další naděje na zlato padla! Muchová s Noskovou nestačily na Italky, stále ale mají šanci na bronz

Po postupu smíšeného páru Macháč – Siniaková byly další naděje na medaili u páru Muchová – Nosková. Česká dvojice vyzvala Italky Errani a Paolini, ovšem tentokrát to už nevyšlo dle představ. Po dvou setech je jasno, že zlato z toho nebude a před Češkami je souboj o bronz.

Český tenis je velkou nadějí na medaile

Pár Muchová – Nosková zabojuje o bronz

V semifinále Češky nestačily na Italky

První set byl pořádně vyrovnaný. Oba dva páry si držely svá podání a sledovali jsme zajímavý zápas. Zlom přišel za stavu 4:3 pro Italky. Češky nezvládly své podání a rázem se favoritem na výhru úvodního setu staly soupeřky.

Ty poté zvládly své podání a došly si pro výhru prvního setu po výsledku 6:3. Češky musely zabrat, aby měly jistotu medaile a spolu s tím i šanci na zlato, po kterém pochopitelně touží.

Výraznější zlepšení ale nepřišlo. Češky nezvládly udržet hned své druhé podání a Italky naopak zůstaly konzistentní, zatímco naše svěřenkyně často chybovaly. Porážka už byla nevyhnutelná.

Muchová s Noskovou sice čistou hrou zvládly své podání a snížily na 2:3, ale Italky si své podání zase udržely. Další Češkám sebraly a poté už neměly problém dojít si pro poměrně hladkou výhru druhého setu 6:2.

Muchová s Noskovou ale zoufat nemusí. Stále mají šanci na medaili, protože se hraje i o bronz. Soupeřky zatím nemají, dozví se je až odpoledne, kdy je na programu druhé semifinále.

V něm se utkají Španělky Busca a Sorribes Tormo proti Ruskám Andreeve se Schnaiderovou. Druhá jmenovaná dvojice z turnaje předčasně vyprovodila Češky Krejčíkovou se Siniakovou.

Zdroj: Olympijské hry