Čtvrtek, 19 září, 2024
DomůSportTenisČeský tenis stojí před dalším velkým úspěchem! Muchová s Noskovou zvládly dramatickou...

Český tenis stojí před dalším velkým úspěchem! Muchová s Noskovou zvládly dramatickou bitvu na LOH a postupují do semifinále

Český tenis stojí před dalším velkým úspěchem. Karolína Muchová a Linda Nosková totiž ve čtvrtfinálovém dramatu porazily tchajwanskou dvojici Sie Šu-wej, Tsao Čch’-a-i 2:1 na sety a na letošních olympijských hrách slaví postup do semifinále.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarmaVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

České tenistky zvládly čtvrtfinálové drama

Karolína Muchová s Lindou Noskovou porazily tchajwanskou dvojici Sie Šu-wej, Tsao Čch’-a-i 2:1 na sety

České duo potřetí v řadě dostalo zápas do supertiebreaku

Prvními soupeřkami Karolíny Muchové a Lindy Noskové v rámci čtyřhry na letošních letních olympijských hrách byly Ekaterina Alexandrova a Elena Vesnina. České tenistky nejprve první set prohrály poměrem 2:6, poté ale zvítězily 7:6 a 10:6 a postoupily do dalšího kola.

Stejným výsledkem, tedy 2:1 na sety, zvládlo české duo i osmifinále. Američanky Coco Gauff a Jessica Pegula sice zdatně vzdorovaly, když ovládly první set 6:2.

Zástupkyně českého tenisu ale znovu ovládly druhou sadu (6:4) a nasměrovaly zápas do supertiebreaku. A v něm, podobně jako v prvním utkání, opět triumfovaly, tentokrát 10:5.

Čtvrtfinále proti tchajwanské dvojici Sie Šu-wej, Tsao Čch’-a-i pak přineslo pořádné drama. Soupeřky Muchové a Noskové zvládly první set na výbornou (6:1).

Druhá sada ale i do třetice na těchto olympijských hrách patřila právě českým hráčkám (6:4). Muchová s Noskovou tedy znovu dostaly zápas do supertiebreaku. A ten přinesl vskutku pořádné drama.

Muchová s Noskovou opět zvítězily po supertiebreaku

Češky nejprve prohrávaly 1:3, poté ale skóre supertiebreaku vyrovnaly. Následně střídavě získávaly body obě dvojice na kurtu. Klíčový moment přišel za stavu 12:12.

Jak už v rámci online přenosu přiblížil server Sport.cz, „Tsao se nepovedl první servis a po druhém podání pak vyhodila forhend z pravé strany za základní lajnu.“

Při čtvrtém mečbolu následně podávala Nosková, přičemž zápas ukončila přímým bodem z druhého podání na boční lajnu. České tenistky tedy opět zvítězily 2:1 na sety a postoupily do semifinále. V něm vyzvou známou italskou dvojici Saru Errani s Jasmine Paolini.

Zdroj: LOH 2024, Sport.cz