Sobota, 5 října, 2024
DomůSportTenisAlcaraz prošel velkou zkouškou. Obhájce titulu pořádně otestoval Američan Tiafoe

Utkání třetího kola Wimbledonu bylo pořádným testem obhájce titulu z loňského roku. Carlos Alcaraz v něm vyzval Američana Tiafoa. A ten se ukázal být ještě složitějším soupeřem, než se čekalo.

Pro nové hráče 200 Kč zdarmaK tomu vstupní bonus až 2 000 KčVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Tiafoe v zápase s Alcarazem urval první set

Američan před několika dny o sobě dal vědět tím, že urazil své soupeře

Španěl nakonec otočil vývoj utkání a vyhrál 2:1

Do zápasu vstoupil jako favorit Alcaraz. Tiafoe o sobě dal ale během letošního Wimbledonu pořádně vědět a to také svým nepříliš lichotivým vyjádřením o svých soupeřích.

Vše začalo pozvolna. Alcaraz byl prvním z tenistů, který získal podání svého soupeře. Španěl vedl 4:2 a nic nenaznačovalo tomu, že se dostane do velkých potíží.

Jenže druhou polovinu úvodní sady opanoval Tiafoe, když vyhrál pět z šesti her a urval úvodní sadu v poměru 7:5. Alcaraz – Tiafoe 0:1

Obhájci titulu vyšel výborně druhý set. Alcaraz v něm udělal pouze čtyři nevynucené chyby, vyhrál 6:2 a srovnal tak na 1:1.

Třetí set byl ukázkou obrovské síly Tiafoa na servisu. Díky vysoké výtěžnosti prvního servisu nečelil ani jednomu brejkbolu a set se stal jeho kořistí.

Alcaraz už neměl kam ustoupit a čtvrtá sada se ukázala být nejvyrovnanější pasáží pátečního zápasu. Nakonec skončila v tiebreaku, který ukázal obrovskou sílu Alcaraze.

Současný hráč číslo tři světa v životně důležitém tiebreaku s přehledem zvítězil, když svému soupeři povolil pouze dva body. Šlágr třetího kola Wimbledonu tak směřoval do rozhodující sady.

Bitva o všechno

Alcaraz vstupoval do pátého setu s výraznou statistickou výhodou v zádech. Ze svých dvanácti pětisetových utkání jich totiž doposud jedenáct vyhrál.

Po vyrovnaném úvodu se Alcaraz dostal k brejkbolu na 2:1. Tiafoe byl na síti a nechal kolem sebe proletět Španělův prohoz. Ten se ovšem snesl k základní čáře a velmi důležitý brejk byl na světě.

Američan v těchto chvílích působil výrazně méně svěžím dojmem než favorit utkání. Alcaraz byl nahoře a brzy opět prolomil soupeřův servis. Rozhodující sada se tak nakonec stala nejkratší částí tohoto zápasu.

Alcaraz si zahraje své třetí wimbledonské osmifinále. Vyzve v něm buď Francouze Humberta nebo dalšího Američana Nakashimu.

Zdroj: ATP, Wimbledon