Neděle, 6 října, 2024
DomůSportSparta načala soustředění výhrou nad Puskásem, Plzeň zdolala Ferencváros

Sparta načala soustředění výhrou nad Puskásem, Plzeň zdolala Ferencváros

Sparťané navázali na úvodní triumf 2:0 nad Kodaní, Západočeši vyhráli i čtvrté přípravné utkání před startem jarní části sezony.

Puskás, za který nastoupili i čeští hráči Patrizio Stronati a Jakub Plšek, mohl otevřít skóre ve 27. minutě, ale Komáromi napálil břevno. Na druhé straně zamířil Birmančevič do tyče, ale ve 31. minutě už poslal Spartu do vedení Ryneš. Ještě před pauzou Komáromi znovu trefil brankovou konstrukci. Letenští přidali pojistku krátce po změně stran, kdy se Ryneš prosadil další tvrdou ranou.

Plzeňští prohrávali od sedmé minuty po vlastním gólu Dweha, ale na první obdrženou branku v zimní přípravě odpověděli po změně stran. V 72. minutě vyrovnal Chorý, jenž letos za Viktorii nastoupil poprvé. Poté otočil výsledek druhou brankou Šulc a v poslední minutě stanovil konečný výsledek Kalvach po Chorého přihrávce.

Sparta ve Španělsku ještě v pondělí narazí na obhájce norského titulu Bodö/Glimt (29. ledna) a úřadujícího švédského mistra Malmö (1. února). Plzeň na soustředění ještě čekají zápasy s ukrajinským týmem Krivoj Roh (28. ledna) a dánským Aarhusem (1. února).

Zlín remizoval s Vyškovem

Zlín hrál v přípravě s lídrem druhé ligy Vyškovem bez branek. Předposlední tým nejvyšší soutěže během zimní přestávky po jednom vítězství a dvou prohrách poprvé remizoval, Vyškov zůstává i po čtvrtém utkání neporažený.

V sestavě Zlína se poprvé objevil ghanský záložník Nombil, čerstvá posila ze slovenské Petržalky. Ani on ale bezbrankové skóre nezměnil. Oba týmy potvrdily, že ve vzájemných zápasech mnoho gólů nepadá. V červnové baráži se Zlín zachránil v lize po výsledcích 1:0 a 0:0, na začátku minulé sezony uspěl Vyškov 1:0 v poháru.

Zlínští v pátek odcestují na herní soustředění do Turecka, kde je čekají dva přípravné zápasy proti dosud neurčeným soupeřům. Generálku na start jarní části sezony sehrají 3. února proti Dunajské Stredě.