Pondělí, 23 září, 2024
DomůSportFlorbalisté Střešovic zdolali Falun a poprvé v historii ovládli Pohár mistrů

Florbalisté Střešovic zdolali Falun a poprvé v historii ovládli Pohár mistrů

Střešovičtí florbalisté se radují z gólu ve finále Poháru mistrů s Falunem.

| foto: ČTK

Do vedení se dostal v čase 6:19 domácí Tatran díky přesné střele Matěje Havlase. Gólman Tomáš Jurco podržel českého šampiona při několika šancích Falunu, ale ve 13. minutě se po jeho nešťastném výhozu balonek odrazil k Maltemu Lundmarkovi, který připravil gól před odkrytou branku pro Emila Ruuda. Falun otočil stav 88 sekund před koncem první části při vyloučení Martina Kisugiteho a Malte Lundmark tentokrát připravil snadnou pozici k zakončení pro Alexandera Galanteho Carlströma.

Tatran se ve druhé části tlačil za vyrovnáním, ale Santtu Stranberg držel svůj tým. Falun se ubránil i v oslabení při trestu Augusta Bergkvista. Stejně tak zářil i Jurco a nedovolil švédskému mistrovi zvýšit náskok ani při trestu Tomáše Hanáka. V 39. minutě se Tatran radoval z vyrovnání díky tečované střele Martina Šindeláře.

Střešovice stupňující se aktivitu korunovaly vedoucím gólem v 51. minutě, kdy po kombinaci s Matějem Čelakovským zakončil Ondřej Sádlo. Vyrovnat mohl parádním zakončením Ruud, ale trefil levou tyč. V 53. minutě při vyloučení Emila Kalentuna naopak zvýšil Beneš.

V čase 52:41 měl Falun možnost trestného střílení, ale Jurco nohou přerušil pokus o kličku Emila Nilsena. Vzápětí pojistil vedení Tatranu Hanák. Rychle sice snížil Galante Carlström, ale v 57. minutě opět uklidnil domácí Havlas. Až pět sekund před koncem zkorigoval pětinásobný vítěz Pohár mistrů v přesilovce výsledek zásluhou Lundmarka.

Finále Poháru mistrů ve florbalu v Praze

Tatran Střešovice – IBF Falun 6:4 (1:2, 1:0, 4:2)
Branky a nahrávky:
7. Havlas (Kisugite) 39. Šindelář (Vavroušek), 51. Sádlo (Čelakovský), 53. Marek Beneš (Šindelář), 54. T. Hanák (Beneš), 57. Havlas (Marek Beneš) – 13. Ruud (M. Lundmark), 19. Galante Carlström (M. Lundmark), 54. Galante Carlström (M. Lundmark), 60. M. Lundmark (Aldeeb). Rozhodčí: Fässler, Schläpfer (oba Švýc.). Vyloučení: 3:2, navíc T. Hanák – Backby oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1200.