Úterý, 17 září, 2024
DomůSportOstatní sportyZačala futsalová liga. Nový ročník odstartovala těsná výhra Chrudimi, obhájce titulu z...

Začala futsalová liga. Nový ročník odstartovala těsná výhra Chrudimi, obhájce titulu z Plzně na úvod nezaváhal

Po více než tříměsíční letní přestávce se vrátila 1. Futsal liga. Novou sezonu v pátek zahájilo vítězství Chrudimi, patnáctinásobného českého šampiona a jednoho z hlavních favoritů na titul nejen posledních sezon. V květnovém finále ovšem podruhé v řadě nestačila na největšího soupeře, tedy Plzeň. Ta do ročníku 2024/2025 vstoupila rovněž úspěšně.

1. Futsal liga odstartovala v pátek triumfem Chrudimi a remízou v Ústí nad Labem

Úvodní kolo v neděli pokračovalo vysokými výhrami Liberce, Kadaně a Plzně

V pondělní dohrávce Chomutov těsně porazil Slavii

Chrudimský tým prošel během léta několika změnami, včetně té na na trenérském postu. Brazilce Alecia vystřídal v důležité pozici Matěj Slováček, dlouholetý kapitán mužstva, jenž po kolapsu před jarním semifinálovým zápasem s Helasem Brno absolvoval operaci.

Ligovou premiéru po svém přesunu z palubovky na lavičku prožil v duelu s jiným brněnským klubem. Nad Žabinskými Vlky vedli Východočeši v utkání hraném od pátečních 20 hodin na jižní Moravě v poločase 3:1, ve 32. minutě dokonce 5:1. Závěr však příliš nezvládli a nechali soka snížit na 5:4 z jejich pohledu. Těsné vedení ale přece jen udrželi, autorem vítězné branky byl v klání dvougólový David Drozd.

O půl hodiny později měl výkop ještě jeden souboj prvního kola. Přestřelka v Ústí nad Labem naopak vítěze nenašla. Domácí Rapid sice od 22. minuty držel těsný náskok určený rozdílovou brankou Gabriela Dos Santose Nunese, avšak ve 35. zařídil bod pro hostující Mělník a konečný výsledek 4:4 Jiří Vokoun.

V sobotu měla nejvyšší futsalová soutěž u nás volno, a tak se pokračovalo až třemi nedělními střetnutími. A nabídla gólové hody. Tým Bohemians, jeden ze dvou nováčků této sezony, nezačal po postupu dobře, když v půli prohrával s Libercem 0:5. Po pauze sice Pražané třikrát skórovali, ale severočeský celek znovu pětkrát, takže utrpěli debakl 3:10.

Ještě hůře dopadl druhý navrátilec do první ligy. Vysoké Mýto se představilo v Kadani, kde jasně vládli domácí. Nulu neudrželi jen kvůli Loukotově trefě ze 34. minuty, avšak radost z vysoké výhry 13:1 jim to moc zkazit nemohlo. Hattrickem zazářil Michal Salák.

V neděli v 19 hodin vstoupil ve své hale do sezony úřadující mistr z Plzně. Interobal nezačal ideálně, po minutě hry ve skóre ztrácel na Helas Brno po inkasované brance Tarika Lukšiji. Dvěma Zápotockého zásahy a také Vitinhovým, Holého a Knoblochovým střeleckým úspěchem v rozmezí 14. a 36. minuty nicméně svěřenci nového trenéra Petra Kozára otočili na výsledných 5:1.

Úvodní kolo zakončila pondělní večerní dohrávka v Chomutově s napínavým průběhem. Slávisté tam dvakrát vedli, na Baník přesto nestačili. Na Klímovu branku z poloviny druhého poločasu navázala tři minuty nato Laňkova přesná střela, což byl zásadní zvrat určující výhru Baníku 4:3. Míčova snižující rána z 37. minuty v konečném důsledku nic neřešila a hosté odjeli zpátky do Prahy s prázdnou.

Dění ve dvaadvacetikolové základní části futsalové ligy pokračuje v pátek, kdy se střetnou Liberec s Vysokým Mýtem, Mělník s Kadaní, Helas s Ústím nad Labem, Slavia se Žabinskými Vlky a Bohemians s Chomutovem. Druhé kolo vyvrcholí v pondělí šlágrem Plzně s Chrudimí.

Zdroj: 1. Futsal liga, FK Chrudim