Čtvrtek, 17 října, 2024
DomůSportOstatní sportyV 1. lize mužů v národní házené předvedly týmy Svinova, Plzně-Újezda a...

V 1. lize mužů v národní házené předvedly týmy Svinova, Plzně-Újezda a Dobrušky výsledkové probuzení naopak v lize žen zaznamenal Krčín nepovedený víkend na domácím hřišti

V 1. lize mužů v národní házené hostilo mužstvo Mostu na své půdě Krčín, který v poklidném utkání zvítězil 22:19, kdy si ve druhém poločasu vypracoval až deseti brankový náskok. Nadvláda Příchovic pokračuje i po nedělním utkání v Tymákově, kdy po nepovedeném prvním poločase nakonec úřadující mistr otočil zápas ve svůj prospěch a zvítězil 22:20. V dalším západočeském střetnutí doma jasně Nezvěstice přehrály Přeštice poměrem 20:12.

Plzeň-Újezd nedovolil Nýřanům odvézt body do své tvrze, kdy doma zvítězil s přehledem 26:17. Podlázky doma podlehly v nervy drásajícím souboji hostům z ostravského Svinova 22:23. Baník Most odčinil sobotní zaváhání a v neděli také v těsném závěru doma ustrážil 2 body za vítězství 17:16 proti NH Brnu. Ve východočeském derby se radovali domácí hráči z Dobrušky, které porazili doma Krčín 15:13.

V lize žen bylo na programu dvojkolo. V sobotu doma Ejpovice podlehly Studénce 12:19, Nezvěstice doma porazily nečekaně těsně Modřany poměrem 23:21, Dobruška si vcelku kontrolovaně poradila doma se Starou Hutí poměrem 28:19.

Krčín nestačil v dramatickém závěru na Blovice, kterým podlehl 18:20. Přeštice pokračují ve svých výborných podzimních výkonech, které potvrdily vítězstvím v Mostě vysoko 24:15. Největší kanonádu si připravily hráčky Tymákova pro středočeský Bakov, který porazily nevídaným poměrem 35:7.

V neděli zajížděla Stará Huť do Krčína, po vyrovnaném prvním poločase hostující hráčky ve 2. poločase zapnuly na vyšší rychlostní stupeň a zvítězily 28:15. Ejpovice doma v záchranářském souboji remizovaly 9:9 s Modřanama. Nezvěstice zvládly lépe deštivé utkání se Studénkou poměrem 16:14. Dobruška přehrála Blovice 22:11. Most podlehl Tymákovu 22:11 a Bakov doma Přešticím 22:13

Ve 2. lize mužů vypíchneme několik výsledků. Ejpovice doma porazily Čakovice 24:21. Plzeň-litice zvítězily v Žatci 25:20. Vedoucí Kyšice si snadno poradily v Praze, kdy na Spojích zvítězilx 24:10. Podhorní Újezd doma porazil Starou Ves 19:16.

V nedělních zápasech vyhrála v Pustějově Moravská Slavia Brno 23:20. Ostopovice vyhrály na Drakenu Brnu 25:10. Jihlava vyhrála v Humpolci 23:16 a Studénka porazila doma Starou Ves 24:15.

Tabulce první ligy mužů vévodí zatím západočeské Příchovice, ve 2. lize v české části zatím dominují Kyšice, v moravské části se dělí zatím o první místo Ostopovice a Studénka, nutno ale dodat fakt, že Studénka zatím odehrála o zápas méně, a má tudíž drobnou výhodu.

V ženské lize jsou stále stoprocentní dva celky. Tymákov a Přeštice čeká už v dalším kole přímý souboj, lze tak očekávat báječný a vyrovnaný zápas, který budou rozhodovat maličkosti. Malou výhodu může představovat pro Tymákov domácí prostředí.

Po podzimní části bude probíhat od 1. do 3. listopadu reprezentační kemp juniorů a juniorek v Plzni, na který bychom chtěli upozornit. Juniorské výběry nabírají v posledních letech na čím dál větší popularitě, za což jsme určitě moc rádi. Účast se v posledních ročnících vyhoupla přes stovku účastníků.