Neděle, 27 října, 2024
DomůSportOstatní sportyNestárnoucí Lebron James se triple – doublem podílel na třetím vítězství Lakers...

Nestárnoucí Lebron James se triple – doublem podílel na třetím vítězství Lakers v sezoně

Celek Los Angeles Lakers v nové sezoně zatím šlape a veze se na vítězné vlně. V nočním duelu v Crypto.com areně zdolali celek Sacramenta Kings a nadále si drží stoprocentní bilanci. Přičemž James se na vítězství podílel prvním triple – doublem v sezoně.

Lebron James i nadále udivuje

Na výhře Lakers se podílel triple – doublem

Lakers zatím nepoznali hořkost porážky

I ve 22. sezoně se stále zapisuje do rekordních statistik

Hned v prvním utkání letošní sezony při domácím vítězství nad Minnesotou (110:103) se Lebron James zapsal do historie NBA, když poprvé se na palubovce sešel v jednom utkání otec a syn. James si splnil svůj sen a nastoupil se svým synem Bronnym. Stalo se to poprvé v historii a aby toho nebylo málo oba nastoupily v dresu stejného týmu.

V dalších utkáních se sice Bronny již na palubovce neobjevil, ale tento historický zápis již nikdo nepřekoná. Lakers si posléze poradily i s Celky Phoenix Suns a Sacramento Kings. A oproti minulé sezoně mají snový rozjezd.

V nočním utkání Los Angeles Lakers vs Sacramento Kings (131:127). Domácí celek kontroloval utkání až do poločasu. Kings se sice vzepjali k obratu během třetí čtvrtiny. Ovšem Lakers obrátili stav utkání ve svůj prospěch v poslední části hry, kterou vyhráli o 11 bodů.

Lebron nadále prokazuje svou výjimečnost

Lebron James se na tomto triumfu podílel prvním triple – doublem v sezoně. Nastřílel 32 bodů, čímž se stal nejlepším střelcem utkání. Navíc si připsal i 14 doskočených míčů a zaznamenal i 10 nahrávek, ke kterým přidal i jeden blok. To vše stihl za bezmála 34 minut pobytu na palubovce.

Jedná se již o 113. triple – double v základní části v jeho dlouhé kariéře. S tímto výkonem je na 5. místě historických tabulek. Nejlepší střelec historie NBA jak v základní části, tak i v play off, i v 39 letech nadále prokazuje velmi vysokou výkonnost.

Po třech utkáních střílí v průměru 23 bodů na utkání. K tomu má přes 7 doskoků i nahrávek na utkání. Nadále prokazuje, že se jedná o legendu tohoto sportu, jelikož i v takto pokročilém věku stačí nejlepším hráčům současnosti a nadále posouvá hranice které si sám nastavil.

Sacramentu nebyl nic platný triple – double Domantase Sabonise za 29 bodů 12 doskočených míčů a 10 nahrávek. Ten hned ve svém druhém utkání v sezoně zaznamenal již 59. v kariéře. V loňské sezoněš s 26 takovými utkáními dominoval lize.

Jamesovi zdatně sekundoval Anthony Davis. Ten nastřílel o pouhý bod méně než James a v letošní sezoně pokaždé překonal hranici 30 bodů v utkání a je nejlepším střelcem soutěže. Lakers mají zatím dobře našlápnuto. Jistě nechtějí opakovat loňskou sezonu, kdy až do poslední chvíle bojovali alespoň o předkolo zajišťující play off.