Sobota, 21 září, 2024
DomůSportOstatní sportyLakers se oklepali z předchozí porážky a přejeli New Orleans, Domantas Sabonis...

Lakers se oklepali z předchozí porážky a přejeli New Orleans, Domantas Sabonis si připsal 16. triple-double v sezoně

Lakers se velmi rychle oklepali z porážky od Deveru a na domácí palubovce dokonce atakovali klubový rekord v počtu bodů za poločas. Řádění organizace z Los Angeles odneslo New Orleans. Domantas Sabonis ze Sacramenta si připsal již 16. triple- double v sezoně a předčil Nikolu Jokiče.

Lakers pouhé 2 body za klubovým rekordem

V utkání Los Angeles Lakers vs New Orleans Pelicans (139:122) se domácí tým vybičoval natolik, až z toho byla málem rekordní půle v historii klubu. Odnesl to lépe tabulkově postavený tým New Orleans Pelicans, třebaže Lakers o 3 body prohráli první čtvrtinu.

Ovšem domácí ve druhé čtvrtině doslova bodově explodovali. Do koše New Orleans nasázeli 51 bodů. Lakers tak opanovali poločas v poměru 87:74 a do konce utkání již vedení nepustily. Jedná se o druhý nejlepší bodový počin za dvě čtvrtiny v historii losangeleského týmu. Pouze v roce 1987 dokázali zaznamenat ještě o dva body více.

Této bodové exploze využila celá základní sestava Lakers. Po utkání měl každý hráč ze zahajovací pětky na svém kontě minimálně 20 bodů. Riu Hachimura měl 21 bodů, stejně jako Lebron James, ten však přidal i 14 nahrávek. Anthony Davis se na demolici Pelicans podílel 20 body.

Austin Reaves zaznamenal 27 bodů a nejlepší střelec domácích D’Angelo Russell měl rovných 30 bodů. Na straně New Orleans dělal maximum Zion Williamson, ale 30 bodů z jeho strany a 22 bodů kolegy Brandona Ingrama bylo málo. Lakers si šli jednoznačně pro důležitou 28. výhru v sezoně.

Domantas Sabonis předčil Nikolu Jokiče

Duel, v němž se střetli Sacramento Kings a Denver Nuggets (135:106), skončil jednoznačně lépe pro domácí celek. Navíc se zápas ve svém průběhu změnil především na souboj Sabonis vs Jokič.

Jednoznačně lépe z něj vyšel Domantas Sabonis. Ten si připsal 16. triple-double v sezoně za 17 bodů, 17 doskočených míčů a 10 nahrávek. Stal se tak novým lídrem této statistiky v probíhající sezoně. Na druhou pozici odsunul právě Jokiče, který má těchto počinů 15 v sezoně.

Jokič byl i lídrem této statistiky v posledních dvou sezonách. V ročníku 2022/23 triple-double dosáhl v 19 případech, v minulé sezoně jich měl na kontě dokonce 29.

Jokič v utkání zaznamenal 23 bodů, 8 doskočených míčů a 7 asistencí. Jenže v týmu Nuggets jej nikdo výrazněji nepodpořil. Další tradiční bodový tahoun Jamal Murray zůstal na pouhých 12 bodech. Na straně Sacramenta bylo hned 7 hráčů, kteří pokořili hranici 10 bodů, v čele s Malikem Monkem s 23 body.