Sobota, 21 září, 2024
DomůSportOstatní sportyLakers doma padli s obhájcem titulu, střelcem dne je Jerami Grant, Stephen...

Lakers doma padli s obhájcem titulu, střelcem dne je Jerami Grant, Stephen Curry nasázel 11 trojek

Los Angeles Lakers nestačil na své palubovce na Denver Nuggets. 49 bodů v podání Jeremi Granta nestačilo na nejslabší celek NBA. To Stephen Curry také předvedl parádní výkon, konkrétně zaznamenal 11 proměněných trojek.

Lakers nestačily na Nuggets

V utkání Los Angeles Lakers vs Denver Nuggets (106:114) si rozjetí Lakers neporadili s obhájci titulu. Domácí tradičně vedl Anthony Davis, s 32 body nejlepší střelec utkání, a nestárnoucí Lebron James, který si připsal 25 bodů. Denver měl však po poločase 10 bodový náskok, který si již nenechal vzít.

Denver dotáhlo k 36. výhře v sezoně trio Nikola Jokič, jemuž o jedinou nahrávku utekl 16. triple-double v sezoně a v utkání zaznamenal 24 bodů, Michael Porter jr., který přidal 27 bodů, a Jamal Murray, jenž se může pyšnit 29 body a 11 nahrávkami.

Zaváhání celku z Los Angeles využil Dallas, který zvítězil na palubovce Knicks, kde řádil Luka Dončič, a drží zápasovou bilanci 29-23 oproti bilanci Lakers 27-26.

Ani 49 bodů v podání Granta nestačilo na slabý Detroit

Utkání Portland Trail Blazers vs Detroit Pistons (122:128), které se rozhodlo až v prodloužení, překvapivě vyhrál nejhorší celek letošní sezony. Domácím nebyl nic platný ani životní večer Jerami Granta. Ten za 45 minut na palubovce nasázel 49 bodů.

Jenže v prodloužení dal Portland jediný koš, úspěšným střelcem byl právě Grant, a to byl zásadní moment toho, že Detroit se dočkal teprve 8. vítězství v sezoně. Výbornou práci na doskoku odvedl Jalen Duren, který kraloval s 22 doskoky a navrch přidal i 27 bodů.

Curry si spravil chuť

V utkání Indiana Pacers vs Golden State Warriors (109:131) se naplnila slova trenéra Warriors Stevea Kerra, že tým najede na vítěznou vlnu. V utkání exceloval především Stephen Curry, který zaznamenal 42 bodů, k čemuž si dopomohl 11 trojkami! Spravil si tak chuť po posledním duelu ve Philadelphii, kde zaznamenal pouhých 9 bodů.

Hráči Pacers prakticky nekladli odpor, prohrávali od samého počátku a chvilkami to bylo jako by Wariors hráli doma. Curry zaznamenal svůj pátý 40 bodový výkon sezony a na 11 proměněných trojek potřeboval jen 16 střeleckých pokusů. Golden State je již na bilanci 24-25 a začíná se dostávat tam, kde má být klub jeho kvalit.

Výměny začínají nabírat na obrátkách

Denis Schroder, kapitán loňských mistrů světa a nejužitečnější hráč turnaje, mění po půl roce klub. Společně s Thaddeusem Youngem opouští Toronto Raptors a putují do týmu Brooklyn Nets. Opačným směrem jde Spencer Dinwiddie.

Nejhorší celek sezony Detroit opouští jeden z jejich nejlepších hráčů Bojan Bogdanovič. S ním se stěhuje i Alec Burks. Oba si přitom polepší, když jdou do týmu New York Knicks. Opačným směrem putuje hned kvarteto hráčů – Quentin Grimes, Evan Fournier, Malachi Flynn a Ryan Arcidiacono.