Neděle, 6 října, 2024
DomůSportOstatní sportyJalen Green vyrovnáním kariérního maxima dotáhl Houston k výhře. Luka Dončič dalším...

Jalen Green vyrovnáním kariérního maxima dotáhl Houston k výhře. Luka Dončič dalším triple-doublem nasměroval Dallas k vítězství nad San Antoniem

Jalen Green byl hlavním tahounem Houstonu při vítězství na palubovce Washingtonu, když nasázel do koše Wizards 42 bodů, čímž si vyrovnal své kariérní maximum v NBA. Slovinec Luka Dončič zaznamenal další triple-double a Dallas tak slaví důležité vítězství na palubovce Spurs.

Jalen Green vyrovnal své kariérní maximum

V utkání Washington Wizards vs Houston Rockets (114:137) se střelecky překonal Jalen Green, který zasypal koš Wizards 42 body a vyrovnal tak své kariérní maximum v NBA. Za bezmála 36 minut pobytu na palubovce přidal i 10 doskočených míčů a 3 nahrávky, dopustil se pouhých dvou ztrát.

Greenovi zdatně sekundoval Amen Thompson, jenž přidal dalších 25 bodů a celkem hned pětice hráčů Houstonu zaznamenala dvojciferný počet bodů. Na straně Wizards hned 8 hráčů nasbíralo alespoň 10 bodů, ovšem nikdo nenastřílel více než 16 bodů v utkání.

Utkání bylo velmi vyrovnané až do poločasu, který Houston vyhrál o tři body. O svém vítězství rozhodl ve třetí čtvrtině utkání, kdy Rockets tuto pasáž utkání ovládli v poměru 41:25 a vítězství si již vzít nenechali. Houston tak zvítězil již pošesté za sebou a v tabulce Západní konference se nachází na 11. pozici. Pomalu se tak přidává k Warriors a Lakers, kteří soupeří o osmou příčku.

Luka Dončič předvedl další triple-double

V utkání San Antonio Spurs vs Dallas Mavericks (107:113) zaznamemenala slovinská hvězda na straně Mavericks Luka Dončič další triple-double. Tentokrát si připsal pouhých 18 bodů, ovšem doplnil je 10 doskočenými míči a 16 nahrávkami do zakončení pro své spoluhráče.

Dončičovi ovšem v tomto utkání absolutně nevycházela střelba. Za 41 minut na palubovce vyslal na koš San Antonia celkem 27 střeleckých pokusů, ale jen 6 z nich skončilo v koši. Z jeho 12 pokusů za 3 body se ujaly jen dva. Je to teprve pošesté v kariéře, co měl Dončič úspěšnost střelby pod 25 procent.

Slavný trenér na lavičce Mavericks Jason Kidd tento výkon okomentoval se slovy, že ne každé vítězství je krásné, ale samozřejmě se počítá. V tomto utkání střelecky Dončiče zastoupil parťák Kyrie Irving, jenž zaznamenal 28 bodů a opět byl stěžejní postavou za důležitou výhrou. V posledním duelu proměnil vítěznou střelu v poslední sekundě.

Domácí San Antonio tentokrát vedl s 22 body Tre Jones. Největší hvězda domácích Victor Wembanyama tentokrát zůstal na pouhých 12 bodech, ale zaznamenal i 11 doskočených míčů a přidal i skvělých 56 zblokovanýcch střel. V této disciplíně nemá v této sezoně konkurenci.

Celkem v letošní sezoně zaznamenal již 27 bloků a s průměrem 3,5 bloku na zápas je jednoznačně nejlepším hráčem letošní sezony.