Pátek, 20 září, 2024
DomůSportOstatní sportyChyběl jen kousek! Čeští kordisté zabojovali, finále jim uteklo v poslední minutě

Tak tohle je opravdová škoda! Čeští kordisté byli kousek od největšího úspěchu v šermu české historie, ale ve finále v týmovém souboji padli s Japonskem v závěrečné minutě. Šanci na medaili ale stále drží ve svých rukou.

Čechům se smůla lepí na paty

Kordisté byli kousek od finále

Stále mají šanci na bronz

Čeští kordisté překvapili a probojovali se do semifinále týmového turnaje. Stačila jim tedy pouhá výhra k medaili. V semifinále se mohli těšit na obhájce z Japonska.

V prvním souboji se utkal Martin Rubeš s Masaurem Jamadou. Rubeš byl vynikající a nakonec se radoval z výhry 5:3. Jakub Jurka na něj navázat nedokázal, s Akirou Komatou padl o dva body a skóre bylo vyrovnané, 7:7.

Do akce šel poté Jiří Beran, ani on ale nebyl úspěšný. Koki Kano v opatrné bitvě vyhrál 2:0 a Japonci se dostali do vedení 9:7. Následoval další zápas Rubeše a tentokrát šel na Komatu.

Japonec navýšil vedení své země o tři body a stahovat šel Beran proti Jamadovi. Ten ale padl a Japonci vedli už o pět bodů 10:15. Jurka poté zazářil a nad Kanem vyhrál o tři body a celkové skóre bylo 18:20.

Beran šel následně na Komatu a zápas dokázal otočit na 22:21. Šance na finále byla velká, následoval Rubeš proti Kanovi. Ten ale padl vysoko 1:6 a Češi prohrávali už o čtyři body.

Jurka dokázal srovnat, poté ale inkasoval a když se snažil pro otočení výsledku, ztratil veškeré naděje. Češi nakonec padli 37:45 a zabojují alespoň o bronz. V něm se utkají s Francií, která padla s Maďarskem.