Pátek, 20 září, 2024
DomůSportOstatní sportyČeská republika má další zlato! Dostál si dojel pro svůj pátý cenný...

Česká republika má další zlato! Dostál si dojel pro svůj pátý cenný kov na LOH

Česká republika má další olympijskou medaili! Na LOH v Paříži v sobotu po obědě totiž zazářil Josef Dostál, který získal už svůj pátý cenný kov na olympiádě. Ve velkém stylu ovládl závod v kanoistice na 1000 metrů.

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Je to doma! Druhá zlatá medaile ve dvou dnech, druhá v kanoistice, třetí celkově. Celkově už má Česká republika na LOH v Paříži krásné čtyři medaile. Tu první získali kordisté Jakub Jurka, Martin Rubeš, Jiří Beran, Michal Čupr, kteří si došli pro senzační bronz.

Krátce poté jsme se dočkali prvního zlata. Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč dokázali ovládnou olympijskou smíšenou čtyřhru. Česká tenistka potvrdila, že ve čtyřhře může hrát s kýmkoliv a hlavě být úspěšná.

V pátek přidal druhé zlato a třetí cenný kov Martin Fuksa. Ten bodoval v rychlostí kanoistice na kilometrové trati. Tu prosvištěl jako nic a nechal za sebou všechny soupeře. Ovládl semifinále, překonal olympijský rekord a ve finále vyhrál stylem start-cíl. Od úvodu držel první příčku, kterou udržel.

Zatímco Fuksa v pátek získal svou první olympijskou medaili, tak Josef Dostál v sobotu bojoval už o pátou. V prvních závodech se tak trochu šetřil. Taktizoval. Jako kdyby je nechtěl vyhrát. Chtěl mít síly do finále, kam však proplul bez větších potíží.

Finálový závod odstartoval ve 13:20. Dostál před ním ani neobědval. A udělal dobře. Byl evidentně hladový po úspěchu a toho se dočkal.

Dostál má pátý cenný kov z LOH

Za zmínku stojí, že Josef Dostál je pětinásobným mistrem světa v kategorii kajakářů. Čtyřikrát se radoval z olympijské medaile. Na svých prvních LOH v Londýně v roce 2012 získal bronz ve čtyřkajaku, o čtyři roky později v Riu ve čtyřkajaku znovu získal bronz, poprvé však bodoval i v individuální kategorii, kde si dojel pro stříbro.

V Tokiu získal ve dvojici s Radkem Šloufem další bronz. Chyběla mu tedy do sbírky jediná medaile. Zlatá. A té se dočkal nyní v Paříži. Ve finále si pomalu stupňoval tempo, zejména v závěru se dostal na rychlost, ve které ujel všem svým rivalům.

Má tak už pátou medaili z LOH, což je obrovský úspěch.

Zdroj: LOH 2024