Neděle, 22 září, 2024
DomůSportFotbalisté Leverkusenu ztratili doma body remízou, Bayern se přiblížil

Fotbalisté Leverkusenu ztratili doma body remízou, Bayern se přiblížil

Trenér Bayeru Xabi Alonso vysvětlil Kovářovo nasazení tím, že chce, aby se český gólman, který byl naposledy v akci před třemi týdny v přípravném utkání proti Benátkám, dobře připravil na pohárové čtvrtfinále proti Stuttgartu. Příště se prý do branky vrátí Fin Hradecky.

V základní sestavě nechyběl Patrik Schick a ve 23. minutě připravil největší šanci domácích. Wirtz ale po jeho přihrávce v nadějné pozici trefil jen brankáře. Adam Hložek naskočil na posledních šest minut, ale bezbrankovou rovnováhu ani on nezměnil.

Augsburg dva poslední zápasy doma nad Bayernem vyhrál a i tentokrát měli hosté velkou dávku štěstí, že hned v úvodu neinkasovali. Rozhodčí proti nim nejprve nařídil penaltu za De Ligtovu ruku, ale po zhlédnutí videa ji odvolal a po čtyřech minutách opět díky videu neuznal domácím gól kvůli ofsajdu.

Až pak se prosadili hosté. Teprve devatenáctiletý Pavlovič využil chyby domácích zadáků a vstřelil první bundesligový gól a v nastavení prvního poločasu zvýšil Kanaďan Davies. Po změně stran zápas zdramatizoval přesnou hlavičkou Bosňan Demirovič, ale nejlepší střelec bundesligy Kane náskok obhájce titulu pojistil. Anglický útočník dal 23. ligový gól v sezoně.

Harry Kane (vlevo) z Bayernu Mnichov slaví se spoluhráči gól v zápase s Augsburgem.

A byl hodně důležitý, protože domácí v závěru kopali dvě penalty. První zavinil faulem brankář Neuer, ale chybu napravil a Michelovu střelu zneškodnil. V nastaveném čase ho sice ze značky pokutového kopu překonal Demirovič, ale na vyrovnání už bylo pozdě.

Stuttgart po dvou porážkách zabral a i bez kanonýra Guirassyho, který je s Guineou na africkém mistrovství, poprvé od září vstřelil v lize pět gólů. Lipsku, které je už čtyři kola bez výhry, oplatil srpnový debakl 1:5. Hattrickem se blýskl Undav, který je ve Stuttgartu na hostování z Brightonu.

Werder Brémy navázal na senzační výhru v Mnichově a doma porazil Freiburg 3:1. Brankář Jiří Pavlenka byl opět jen mezi náhradníky.

Hoffenheim vyhrál jen jeden z posledních devíti ligových zápasů a pohárové příčky se mu vzdalují. Tentokrát mu sebral body nováček Heidenheim po remíze 1:1. Pavel Kadeřábek odehrál za domácí 63 minut, David Jurásek, jehož v tomto týdnu uvolnila Benfica Lisabon, sledoval utkání z lavičky.

Wolfsburg hrál potřetí v řadě 1:1, tentokrát doma s Kolínem nad Rýnem. Předposlední tým tabulky dal dosud venku jen čtyři góly, což je nejhorší bilance ze všech týmů. Ve Wolfsburgu sice Alidou otevřel skóre, ale z vedení se hosté radovali jen tři minuty, než Američan Paredes vyrovnal. Zastoupil tak Václava Černého, který v minulých kolech svými góly zachraňoval remízy, ale tentokrát vyšel střelecky naprázdno a dvacet minut před koncem střídal.