Pondělí, 28 října, 2024
DomůSportMotorsportČisté emoce, motorsportová nádhera! Lewis Hamilton vyhrál domácí závod, po průjezdu cílem...

Čisté emoce, motorsportová nádhera! Lewis Hamilton vyhrál domácí závod, po průjezdu cílem se neubránil slzám

Lewis Hamilton se konečně dočkal. Sedminásobný mistr světa Formule 1 po dlouhých letech opět vyhrál závod, dlouholetý půst přerušil na domácí Velké ceně Velké Británie na okruhu Silverstone. Na pódiu i Max Verstappen a Lando Norris.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Velké Británie

Sedminásobný šampion přerušil dlouhotrvající šňůru bez vítězství

Na pódiu v Silverstone také Max Verstappen a Lando Norris

Sedminásobný mistr světa z Mercedesu si na domácím okruhu v Silverstone připsal již 104. vítězství v kariéře.

Zároveň vytvořil nový rekord, když podeváté triumfoval na jednom okruhu. Doposud se s osmi prvenstvími na jednom okruhu dělil o rekordní počin s Michaelem Schumacherem, který dokázal osmkrát vyhrát na okruhu Magny-Cours ve Francii.

Celkově se jedná o jeho 104. vítěznou velkou cenu. Po závodě byl velmi naměkko, jelikož dokázal nejen sobě, ale i kritikům, že ještě dokáže vítězit. Na druhém místě dojel úřadující mistr světa Max Verstappen z Red Bullu, třetí byl Lando Norris z McLarenu.

Průběh závodu

Děvetatřicetiletý Hamilton startoval ze druhého místa a poprvé se do čela závodu dostal v 18. kole. To se již snášel na okruh déšť a předjel svého týmového kolegu a vítěze kvalifikace George Russella. Ovšem po chybách obou jezdců se v pořadí propadl.

Vše změnila rychlá zastávka v boxech a po 39. kole se opět dostal Brit do čela, tentokrát před Norrise. Čtyři kola před konce zahájil mohutnou stíhací jízdu Max Verstappen, ale Hamilton si již vítězství vzít nenechal a uhájil těsný náskok 1,5 sekundy až do cíle.

Verstappen po druhém místě navýšil svůj bodový náskok v čele šampionátu nad Norrisem, který dojel za ním již na 84 bodů a dál tak směřuje za čtvrtým titulem mistra světa v řadě. Carlos Sainz z Ferrari dokončil závod na páté příčce. Toho právě příští sezonu v kokpitu Ferrari Hamilton nahradí.

Hamilton kromě rekordního vítězství na jednom okruhu vytvořil i několik jiných rekordů. Nikdo jiný nevyhrál závod po svém 300. startu. Toto byl jeho 344. závod.

Od prvního vítězství v mistrovství světa jej dělí 17 let a jeden měsíc. Doposud tento rekord držel Kimi Räikkönen s 15 lety. Zároveň se jedná o jeho 150. pódiové umístění.

Zdroj: F1, X