Pondělí, 14 října, 2024
DomůSportHokejZářivý večer Tomáše Hertla? Klíčový gól zajistil výhru Golden Knights!

Zářivý večer Tomáše Hertla? Klíčový gól zajistil výhru Golden Knights!

Tomáš Hertl znovu dokázal, že je jedním z nejdůležitějších hráčů Vegas Golden Knights. V utkání proti Anaheim Ducks se stal klíčovou postavou, když vstřelil vítězný gól během přesilové hry ve třetí třetině. Tento úspěch pomohl jeho týmu k výhře 3:1 a udržení neporazitelnosti v nové sezóně NHL.

Tomáš Hertl vstřelil vítězný gól na začátku třetí třetiny při přesilové hře

Vegas Golden Knights zůstávají neporaženi se skóre 3-0-0 v nové sezóně

Anaheim Ducks prohráli navzdory skvělému výkonu brankáře Jamese Reimera, který zaznamenal 30 zákroků

Tomáš Hertl, který je dlouhodobě uznávaný pro své dovednosti na ledě, opět zazářil v dresu Vegas Golden Knights. V zápase proti Anaheim Ducks vstřelil klíčový gól, který rozhodl o vítězství jeho týmu. Tento moment přišel během přesilové hry na začátku třetí třetiny, kdy Hertl zakončil skvělou přihrávku od kapitána Marka Stonea, což zpečetilo vedení 2:1.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně. Vegas se ujalo vedení díky brance Bretta Howdena, který proměnil šanci po chybě v obraně Anaheimu. Ducks však rychle odpověděli, když Troy Terry v polovině první třetiny skóroval na 1:1. Zápas tak pokračoval s vyrovnaným skóre až do začátku třetí třetiny.

Oba týmy se mohly spolehnout na skvělé výkony svých brankářů. Ilya Samsonov, který debutoval za Vegas Golden Knights, zaznamenal 22 zákroků a výrazně přispěl k vítězství. Na druhé straně James Reimer, nová posila Anaheim Ducks, držel svůj tým nad vodou s 30 zákroky, ale ani jeho výkon nestačil na odvrácení prohry.

S vítězstvím 3:1 nad Anaheim Ducks si Vegas Golden Knights udrželi svou vítěznou šňůru a zůstávají neporaženi v sezóně 2024-2025 s bilancí 3-0-0. Hertlovo klíčové zakončení bylo dalším důkazem, že tým má nejen ofenzivní kvalitu, ale i velkou vnitřní sílu.

Význam Hertlovy role v týmu

Tomáš Hertl je pro Vegas klíčovým hráčem nejen díky svým dovednostem v zakončování, ale i díky schopnosti hrát pod tlakem a rozhodovat zápasy. Jeho přítomnost na ledě dává týmu sebevědomí, což se opět potvrdilo v tomto utkání. Je to hráč, na kterého se mohou Golden Knights spolehnout nejen v kritických momentech, ale i během celé sezóny .

Přestože Anaheim Ducks v zápase bojovali a vytvořili si několik šancí, jejich nedůslednost v obraně a neschopnost využít vlastní příležitosti je stály body. Po Hertlově gólu se Ducks snažili dostat zpět do hry, ale Pavel Dorofeyev svým gólem v závěru třetiny potvrdil výhru Vegas .

Po slibném začátku sezóny, kdy Ducks porazili San Jose Sharks, nyní narazili na velmi silný tým v podobě Vegas Golden Knights. Navzdory dobrému výkonu některých hráčů jako je Troy Terry nebo James Reimer, bude pro Ducks klíčové zlepšit svou defenzivu.

Podpora spoluhráčů

Hertlův úspěch by nebyl možný bez podpory jeho spoluhráčů, zejména kapitána Marka Stonea, který mu přesně přihrál na rozhodující gól. Stone byl v tomto zápase klíčovou postavou s dalšími asistencemi a potvrdil svůj skvělý start do sezóny.

V této sezóně navíc zaznamenal už šest bodů v pouhých třech zápasech. Výkon týmu Vegas Golden Knights ukazuje, že jejich úspěch není postaven na individuálních výkonech, ale na skvělé týmové spolupráci a taktické přípravě.