Úterý, 22 října, 2024
DomůSportHokejVynikající 2. třetina zajistila Torontu vítězství nad Tampou 5:2. Matthews se dotáhl...

Vynikající 2. třetina zajistila Torontu vítězství nad Tampou 5:2. Matthews se dotáhl na Ovečkina

Do zápasu vstupovaly oba týmy se 3 výhrami na svém kontě. Tampě ovšem mohlo dodávat sebevědomí pár posledních vzájemných zápasů, které většinou vyhrála. Tentokrát ovšem Toronto ukázalo svou sílu na svém ledě, kde se jen těžko vyhrává, a díky 4 vstřeleným brankám v prostřední části hry vyhrálo 5:2.

Toronto nastřílelo 4 branky ve 2. třetině

William Nylander zazářil 2 góly a asistencí

Andrei Vasilevski byl těsně před polovinou zápasu střídán

Úvodní třetina skončila nerozhodně

Na úvodní branku čekali diváci necelé 4 minuty. Mark Domi zpoza branky našel ve slotu zcela volného Williama Nylandera, který pohotovou ranou otevřel skóre zápasu. Domácím Maple Leafs se tak povedlo potřetí v sezoně otevřít skóre zápasu.

Tampa naopak začátek zápasu prospala a po zásluze inkasovala. 5 minut před koncem úvodní třetiny se však dočkala vyrovnávací branky. Domácí obrana zapomněla na modré čáře Nicka Paula, který jel sám na brankáře Anthony Stolarze. Kanadský brankář útočníka Lightnings ještě vychytal, ale poté si smolně puk zavezl do branky vracející se obránce Simon Benoit.

Toronto ve 2. třetině nedalo soupeři šanci

Do 2. třetiny opět vstoupilo lépe Toronto, a to především díky nabídnuté přesilové hře. Početní výhoda trvala pouhých 50 vteřin. Mitchell Marner se rozhodl pro střelu po kombinaci s Nylanderem, Andreii Vasilevskému vypadl puk mezi betony, kde ho pohotově našel jako první Auston Matthews a vrátil Maple Leafs vedení. Byl to jeho 371. gól v kariéře a vyrovnal se tak Alexi Ovečkinovi (601 gólů) na 10. místě v historii NHL hráčů ve věku do 28 let.

V čase 27:33 šli domácí poprvé v zápase do dvou brankového vedení. Bobby McMann přihrávkou s holí v jednou ruce vyřadil ze hry hned několik bránících hráčů a poslal Nylandera do přečíslení dva na jednoho. Švédský kanonýr nad ničím nepřemýšlel, vzal zakončení na sebe a trefil přesně mezírku mezi Vasilevského betony.

O další 2 minuty později se znovu měnilo skóre. Domácí celek vyrazil do rychlého protiútoku tři na dva a přečíslení zužitkoval skvěle. John Tavares našel z druhé vlny najíždějícího Maxe Paciorettyho, který ranou od modré čáry vstřelil už 4. gól Toronta. Touto ranou skončil zápas pro ruského brankáře v dresu Tampy, kterého nahradil Jonas Johansson.

Poté měli hosté k dispozici přesilovku pět na tři a to celé 2 minuty. Toronto několikrát výrazně podržel Stolarz. Po zásluze tak přišel trest pro hosty, Marner našel opět na modré čáře volného spoluhráče a Matthew Knies si tentokrát v úniku tváří tvář brankáři věděl rady. 22letý americký útočník si tak připsal 2. branku v letošním ročníku, která uzavřela skvělou 2. třetiny v podání Maple Leafs.

Poslední třetina se už jen dohrávala

Toronto mohlo několikrát v průběhu 3. třetiny skóre navýšit, ale výrazně proti byl Johansson. Definitivní tečku zápasu dal tak až v přesilové hře Brayden Point. Nikita Kucherov adresoval kanadskému centrovi skvělou nahrávku mezi kruhy a Pointovi už nezbylo nic jiného, než uklidit puk do branky.