Čtvrtek, 19 září, 2024
DomůSportHokejVIDEO: New Jersey i bez Čechů porazilo Washington! U vítězství Devils se...

Washington podlehl před vlastními fanoušky New Jersey. Devils zvítězili 6:3 a přeskočili svého soupeře v tabulce Východní konference, čímž se dostali až na osmou pozici. Do utkání nezasáhl ani jeden z českých hráčů ve službách Devils.
New Jersey zvítězilo i bez českých opor
Washington se sice před zápasem nacházel v tabulce před Devils, nicméně hosté vstupovali do utkání jako favorit a tuto roli také potvrdili. Navíc svého soupeře po vítězství 6:3 přeskočili v tabulce a postoupili na osmé místo zajišťující postup do play off.
V dresu New Jersey se na ledě neobjevil ani jeden z českých zástupců. Tomáš Nosek je dlouhodobě zraněný, Ondřej Palát se zranil před utkáním a Vítek Vaněček proseděl zápas na lavičce v roli náhradního brankáře.

Vítězství Devils zařídil kapitán a dvougóloví Kanaďané
New Jersey se ujalo vedení v čase 3:30, když na konci kombinace stál kapitán Nico Hischier. Asistenci si u branky kromě Colina Millera připsal také brankář Nico Daws, pro něhož se jednalo o první bod v NHL.
Kapitán Devils zvýšil vedení svého týmu, když v přesilové hře tečoval ránu Lukea Hughese. Ještě do konce první třetiny Capitals snížili, když se také v početní výhodě prosadil Connor McMichael.
Dvougólové vedení navrátil Jersey ve druhé části Dawson Mercer. Asistoval mu Hischier, pro kterého šlo již o třetí bod v zápase. Washington opět náskok dvou branek Devils nenechal, když se v čase 31:25 prosadil Evgeny Kuznetsov. Minutu a dvě sekundy před koncem druhé třetiny srovnal na 3:3 tvrdou ranou od modré v přesilovce John Carlson.
Vypadalo to, že třetí část zápasu začne za vyrovnaného stavu. Proti byl však Michael McLeod, který nejprve skvěle odstavil protihráče a poté si dojel pro puk, který z otočky poslal mezi betony brankáře až do brány. Šestnáct sekund před sirénou tak Devils opět vedli.
Poslední třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku, když Capitals už k ničemu nepustili. Naopak Mercer i McLeod přidali na své konto další úspěšnou střelu za záda gólmana a upravili tak na konečných 6:3.