Středa, 23 října, 2024
DomůSportHokejÚspěšná česká noc v NHL! Hertl zazářil v dresu Vegas, Nečas režíroval...

Úspěšná česká noc v NHL! Hertl zazářil v dresu Vegas, Nečas režíroval výhru Caroliny. Kanadské body zapsali i další Češi

Kanadsko-americká NHL přinesla v noci z úterý na středu hned šestnáct zápasů, přičemž několik z nich bylo atraktivních i pro české fanoušky. Boston v čele s Davidem Pastrňákem sice jasně prohrál v Nashvillu, jinak se ovšem jednalo o velmi úspěšnou českou noc. Zazářil například Tomáš Hertl, výhru Caroliny zase režíroval Martin Nečas.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nejkvalitnější hokejová liga na světě přinesla v noci z úterý na středu hned 16 zápasů

V několika z nich se prosadili i čeští hokejisté

Boston v čele s Davidem Pastrňákem jasně prohrál v Nashvillu

Pro několik českých hokejistů to byla vcelku úspěšná noc. Program NHL odstartovalo utkání mezi Philadelphií a Washingtonem, které začalo už o půlnoci. Mimochodem také s českou účastí, v dresu Capitals totiž hraje Jakub Vrána.

A klub z hlavního města USA se nakonec radoval z poměrně jasné výhry 4:1, přičemž Vrána zaznamenal jeden bod za asistenci u čtvrtého gólu. Ten vstřelil kanadský bek Jakob Chychrun v čase 54:07.

Nepříliš úspěšnou noc, minimálně z hlediska týmového výsledku, prožil Ondřej Palát. Ten se svým New Jersey doma hostil Tampu Bay. Zápas pro Devils začal dobře, když se po jedenácti minutách trefil Jack Hughes, čímž otevřel gólový účet utkání.

Právě u této branky Palát asistoval. Čtyři minuty nato udeřil z přesilovky Brayden Point a vyrovnal na 1:1. I do druhé periody mělo lepší nástup New Jersey, po 51 vteřinách se prosadil Timo Meier. Poté však Lightning vstřelili hned pět branek a bylo prakticky po zápase.

Devils pak sice vyhráli třetí třetinu 3:2, konečné skóre však hovořilo pro Tampu Bay – 8:5. Asistenci si v noci připsal také Filip Hronek, jehož Vancouver vyhrál v Chicagu 6:3. Z bodů se tentokrát nemohl radovat David Pastrňák, Boston totiž v Nashvillu prohrál jasně 0:4.

Hertl výrazně přispěl k výhře Vegas, skórovali také Chytil a Nečas

Naopak skvělou noc prožil Tomáš Hertl. Utkání Vegas s Los Angeles Kings začalo až v 05:00 našeho času, načež všichni, kteří si přivstali, viděli vysokou výhru Golden Knights 6:1. Dvakrát se v tomto utkání prosadil i pražský rodák Hertl.

Ten po devíti minutách první třetiny skóroval z přesilovky a otevřel tak gólový účet zápasu. Poté asistoval ještě na druhý a třetí branku svého týmu. Na čtvrtém a šestém gólu v třetí třetině se sice nepodílel, byl to ale on, kdo vstřelil pátý gól Vegas.

Tři body za dva přesné zásahy a jednu nahrávku si v dresu Rangers připsal také Filip Chytil, o kterém jsme publikovali samostatný článek. Zazářil také Martin Nečas, jenž gólem a dvěma asistencemi přispěl k výhře Caroliny na ledě Edmontonu (3:2 v prodloužení).

Zdroj: NHL, X