Úterý, 22 října, 2024
DomůSportHokejSparta doma zničila Vítkovice. Dvě branky vstřelil Horák

Sparta doma zničila Vítkovice. Dvě branky vstřelil Horák

Pražská Sparta porazila v dohrávce 9. kola na domácím ledě Vítkovice 5:1. Utkání sledovala vyprodaná O2 aréna. O dvě branky se postaral útočník Roman Horák, také díky němu Sparta poskočila na třetí místo extraligové tabulky. Vítkovice zapsaly už třetí porážku v řadě.

Na první gól se příliš dlouho nečekalo

Sparťané začali před zaplněným hledištěm s chutí, do vedení šli už na začátku druhé minuty. Roman Horák si sjel mezi kruhy, dostal nahrávku od Filipa Chlapíka a přesnou střelou do protipohybu Lukáše Paříka otevřel skóre.

Už vzápětí mohly Vítkovice srovnat, ale podražení Dominika Mašína a následnou přesilovku hosté využit nedokázali. Stejně si počínali také při dalších dvou početních převahách v první třetině. I přes mírnou převahu domácího celku se už ale do přestávky skóre neměnilo.

2. třetina nabídla hned tři vstřelené branky

Na začátku druhé části už bylo ale srovnáno. Vítkovice začaly tuhle pasáž hry daleko aktivněji, za což byly po minutě a dvaatřiceti vteřinách po zásluze odměněny. Vojtěch Lednický si mezi kruhy srovnal kotouč na holi a výstavní ránou zápěstím překonal Kořenáře.

Sparta se však z inkasované branky rychle oklepala a vrátila se k převaze z první třetiny. Za zmínku stojí rozhodně individuální akce Formana, který však ztroskotal na výstrojí vítkovického brankáře.

Na akci z poloviny utkání byl už ale Pařík krátký. Tomáš Hyka s Michalem Řepíkem sehráli situaci dva na jednoho tak ukázkově, že se stoprocentně musí dostat do zlaté helmy. Prvně jmenovaný dostal natolik luxusní přihrávku, že by pravděpodobně skóroval i se zavřenýma očima.

Za další tři minuty to už bylo o dvě branky a znovu v tom měl prsty Michal Řepík. Nejdříve přebral zapomenutý kotouč od Vítkovické obrany, počkal si na najíždějícího Vladimíra Sobotku a ten přesnou ranou zvýšil na 3:1 pro Spartu. Tím také stanice stav po čtyřiceti minutách hry.

Sparta si vedení ve 3. třetině pojistila dalšími dvěma góly

Ani ve třetí části jsme nemuseli na gól dlouho čekat. Sparta rozehrála v polovině 43. minuty přesilovou hru a ukázkový ťukes zakončí Roman Horák, jenž se trefil podruhé v zápase – 4:1.

Od té doby jako by byl na ledě pouze jeden tým. Vítkovice se dostávaly pod souvislý tlak, další gól byl na spadnutí. A taky nakonec přišel. V polovině třetí části zvyšoval kanadský obránce Aaron Irving už na 5:1. Tím zároveň uzavřel gólový účet zápasu.

Sparta se tak dostala na 13. pozici a po dvou porážkách se raduje z výhry. Vítkovice zapsaly už třetí prohru v řadě a nachází se na 10. místě.

Zdroj: Tipsport Extraliga