Středa, 2 října, 2024
DomůSportHokejSkvělá týmová hra, pochvaloval si Šenkeřík. Kouč vyzdvihl obětavost Rytířů

Skvělá týmová hra, pochvaloval si Šenkeřík. Kouč vyzdvihl obětavost Rytířů

V utkání 7. kola Tipsport Extraligy mezi Kladnem a Třincem hrály roli dva zásadní faktory. Oceláři zatím hrají pod své možnosti, zatímco Rytíři nadále překvapivě šokují hokejovou veřejnost. Všechno se to sešlo v úterý večer na kladenském ČEZ Stadionu, kde kladenští hokejisté srazili pětinásobného úřadujícího mistra.

300 Kč + až 50.000 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Utkání nabídlo divácky velmi atraktivní podívanou. Kdo z bídné návštěvy necelých tří tisíc diváků na kladenský stadion dorazil, rozhodně nemohl litovat. Kladenští hokejisté doslova dřeli, bojovali o každý centimetr ledu. Oceláře sice nepřehráli žádnou hokejovou krásou, ale z týmu byla cítit obrovská bojovnost.

„Nám nezbývá nic jiného, než to urvat bojovností. Před začátkem sezony jsme byli podceňovaní, chtěli jsme se zlepšit především v domácím prostředí, kde se loni nebodovalo, to se zatím daří,” řekl na tiskové konferenci po zápase kladenský kouč David Čermák.

Oceláři tak trochu ochutnali vlastní medicínu z posledních ročníků play-off, kdy poráželi favority velkou bojovností a obětavostí. Byť statisticky byl poměr zablokovaných střel vyrovnaný, Rytíři si museli především ve třetí třetině sáhnout na dno.

Rozhodla nevyužitá přesilovka Třince pět na tři

„Je to o nasazení, bojovnosti, pohybu,” řekl kouč. A vyzdvihl právě zmíněnou obětavost: „Oslabení tři na pět je o blokování střel, tam se kluci obětovali. Co prošlo, to pochytal Brizgy,” dodal.

Právě ubráněná dvě minuty dlouhá přesilovka Ocelářů pět na tři se dá považovat za klíčovou pasáž zápasu.

„Ve třetí třetině jsme spoustu příležitostí neproměnili, nedali jsme gól ani v přesilové hře pět na tři. To rozhodlo. Domácí byli velice bojovní, bojovnější než my,” uznal trenér poraženého týmu Zdeněk Moták. Podle něj chybělo Ocelářům v přesilovce především důraznější zakončení. Celkem jich hosté prohospodařili pět.

Skvělý start Rytířů do sezony

Kladno porazilo Třinec 3:2. Možná se na první pohled zdá, že se jedná o šokující výsledek, avšak při pohledu na dosavadní průběh sezony se dá říct, že kladenští hokejisté tímto vítězstvím akorát potvrdili dobrou fazónu na startu ligy. Před Třincem už porazili také Spartu či Kometu.

„Z týmu cítím trošku větší sebevědomí. Asi to tady tak nebývalo. Přestali jsme se schovávat, chceme puky, hrát důležité momenty,” řekl Petr Šenkeřík pro iDnes, který ještě před půl rokem pil šampaňské z jednoho poháru se svým nynějším soupeřem.

Také on si pochvaloval, jak kladenští hokejisté k zápasu přistoupili: „Výborně zachytal gólman, výborně jsme odbránili oslabení. Prostě skvělá týmová hra. Celkový dojem ze zápasu je dobrý,” zhodnotil cenný triumf.

Zdroj: Rytíři Kladno, iDnes