Pondělí, 14 října, 2024
DomůSportHokejPlzeň prohrála v Pardubicích 0:5. Jandač nešetřil kritikou především kvůli zbytečným vyloučením

Pardubice si v 11. kole hokejové Tipsport Extraligy poradily s Plzní 5:0. Západočeši tak stále nenachází východisko ze své situace, kdy se propadli až na poslední místo tabulky. Pardubice naopak vysoká výhra může nakopnout k lepším výkonům z hlediska týmovosti, navíc se dotáhly na 1. Litvínov, který zaváhal počtvrté v řadě.

Pardubice si pod vedením Václava Baďoučka připsaly výhru 5:0 nad Plzní

Josef Jandač nešetřil po zápase kritikou

Plzeň se propadla už na poslední místo v tabulce

Jandač nebyl s výkonem spokojený

Indiáni padli už v 5. zápase v řadě, během kterých uhráli jediný bod na ledě Třince. Postupem času se tak propadly až na úplně poslední místo s tím, že České Budějovice, které mají stejný bodový zisk, mají ještě o zápas méně, takže mohou odskočit. Nálada v plzeňském týmu tak není zcela ideální.

Úvodní třetina v Pardubicích ovšem nebyl vůbec špatná. Plzeň dokázala s domácím týmem držet krok a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. V té době dokonce byla vyrovnaná i statistika střel, kterých měla Plzeň dokonce o 1 více. V další části hry ovšem hosté zaznamenali pouhou 1 střelu.

„První třetina měla ještě relativně nějaké parametry, ale pak jsme si situaci sami zkomplikovali. Nenacházíme se v současné době v rozpoložení, abychom měli sílu v Pardubicích zápas otočit,“ hodnotil na rovinu plzeňský trenér průběh zápasu. Popsal tak dost jasně fakt, který ukazují i statistiky.

Plzeň navíc ve 3. třetině zaznamenal hned 6 dvouminutových trestů. Takže vlastně šance na vstřelení branky rapidně klesla, jelikož Indiáni hráli daleko více v oslabení než v plném počtu.  „Konec jsme hráli navíc pořád ve třech nebo ve čtyřech. Dělali jsme hloupé fauly,“ podotkl Jandač.

S nepřímou kritikou se přidal i plzeňský Jakub Lev. „Padá nám to tam. Musíme si sednout a říct, jak to chceme hrát, takhle to nejde,“ říkal sklesle jeden z nejaktivnějších plzeňský hráčů. Indiány v dalším zápase čekají právě České Budějovice, proti kterým musí bezpodmínečně vyhrát.

Baďouček svůj tým chválil

Václav Baďouček zažil na lavičce Pardubic vítěznou vítěznou premiéru. Úvodní třetina sice nebyla podle představ, což si sám uvědomoval: „První třetina byla z naší strany velice špatná. Vypadalo to, jako bychom Velkou pardubickou běželi před zápasem my. Neměli jsme vůbec pohyb.“

Od 2. třetiny byl na ledě pouze jeden tým, především díky pardubickému pohybu. „Změnil se hlavně náš výkon. Kluci si uvědomili, že se musí víc hýbat a snažit,“ pochválil své svěřence Baďouček. Pardubický dočasný trenér stál proti svému bývalému týmu, tudíž mohl tušit co by mohlo platit.

Zdroj: iSport, Extraliga