Úterý, 15 října, 2024
DomůSportHokejNew Jersey si poradilo s Utahem 3:0. Palát stále čeká na první...

New Jersey si poradilo s Utahem 3:0. Palát stále čeká na první bod

New Jersey na domácím ledě porazilo Utah 3:0. Hvězdou zápasu se s gólem a asistencí stal Seamus Casey. Karel Vejmelka v brance Utahu dokázal zneškodnit 30 střel domácího týmu. Devils byli v zápase jasně lepší a po zásluze berou všechny body. Ondřej Palát ani v 5. zápase nezaznamenal kanadský bod.

Utah prohrál vůbec poprvé v sezoně

Ondřej Palát stále čeká na premiérový bod v novém ročníku NHL

New Jersey bylo v zápase jednoznačně lepší

Do zápasu naskočily hned 2 čeští hokejisté. V barvách domácích Devils vyjel ve 4. formaci Ondřej Palát, který v nové sezóně nastupuje s áčkem na dresu. Proti němu se poprvé v nové sezóně představil Karel Vejmelka.

Úvodní třetina branku nenabídla

Úvodní třetina toho příliš nenabídla. Na střely vyhráli hosté 5:6, ale ani jeden z brankářů nemusel řešit vysloveně těžkou situaci. Diváky zaujaly velmi pravděpodobně přesilové hry, ve kterých se mohlo měnit skóre, ale nestalo se tak.

Skóre se měnilo ve 2. části

Skóre se měnilo až ve 2. minutě 2. třetiny. Seamus Casey dostal přihrávku na osu hřiště od Nico Hischiera a přesnou ranou propálil Vejmelku. Domácí celek tak využil nabídnutou přesilovou hru po faulu Mikhaila Sergachyova, která ještě trvala ze závěru úvodní části.

Druhá branka v zápase opět padla za záda Karla Vejmelky. Po závaru v útočném pásmu se ke střele dostal Casey, jeho střela českému brankáři vypadla a na správném místě ve správný čas stál Stefan Noesen. Pro amerického forwarda to byl 2. gól v ročníku a celkově už 7. kanadský bod v nové sezoně. Diváky poté do konce prostřední části pobavila pouze hromadná šervátka po dohrání domácího brankáře.

Utah se k žádným šancím nedostával a to zejména proto, že obrana Devils fungovala skvěle. Navíc domácí hráči hráli daleko více v útočném pásmu z čehož pramenili přesilový hry, které mají nacvičené skvěle. Ačkoliv domácí vedli už 2:0, tak Palát stále čeká na svůj úvodní kanadský bod v nové sezoně. Pro české křídlo je to jeden z nejhorších vstupů do sezony v kariéře.

Ve 3. třetině se Utah dostal k další přesilové hře, která znovu nebyla využita. Hosté pouze dokázali, že se jim přesilové hry nedaří, jelikož se sotva dokázali usadit v třetině domácího celku. Domácí dali značně nohu z plynu a i přesto se hosté stěží dostávali do šancí, hlavně kvůli špatného rozhodování ve finální a předfinální části útočných akcí.

Zhruba v polovině poslední části se Devils dostali k přesilové hry. Hned na jejím začátku měli několik šancí na zvýšení náskoku a definitivnímu rozhodnutí zápasu. Vejmelku několikrát zachránila tyč a také až příliš velká snaha domácích hrát akce do prázdné branky. Nakonec však puk za Vejmelkou skončil když nahrávku před branku směřoval Jack Hughes a Hischier pouze nastavil hokejku do správného úhlu.

Utah zkoušel celé 4 minuty v šesti hráčích, ale zbytečné vyloučení jednoho z hráčů pouze utvrdilo, že body zůstanou v New Yorku. Další zákroky musel naopak předvést Vejmelka, na kterého se ještě v posledních vteřinách řítil Hischier, český brankář byl však připraven.