Středa, 2 října, 2024
DomůSportHokejKladno na domácím ledě srazilo mistra. Třinec zradily přesilovky

Kladno na domácím ledě srazilo mistra. Třinec zradily přesilovky

Hokejisté Kladna dokázali v 7. kole hokejové Tipsport Extraliga porazit třinecké Oceláře 3:2. O rozhodující trefu se postaral Antonín Melka. Třinečtí hokejisté selhali především v přesilovkách, které patřily doposud k jejich silné zbrani. Rytíři potvrdili dobrý vstup do sezony a posunuli se v tabulce na šesté místo.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Začátek utkání se hrál ve slušnému tempu, na první velkou příležitost jsme nemuseli dlouho čekat. Už ve druhé minutě se ocitl v gólové šanci před brankou třinecký Andrej Nestrašil, ale než si zpracoval kotouč, stihnul se kladenský brankář přemístit.

Za nedlouho hráli Oceláři přesilovku, avšak ani tentokrát cestu ke gólu nenašli. V polovině třetiny se dostali k přesilové hře také domácí hokejisté a naložili s ní daleko lépe. Nehlídaný Richard Jarůšek na brankovišti zvednul puk nad beton Kacetla a otevřel skóre.

Ve třinácté minutě mohlo být pro úřadujícího mistra ještě hůře, když byl za hákování vyloučen Kundrátek. Třinecká obrana v čele s Kacetlem ale tentokrát odolala. Stav 1:0 pro Kladno vydržel až do první sirény.

2. třetina

Úvod druhé části na chvíli přerušila díra v ledu, ale naštěstí se nejednalo vážnější problém. Každopádně Oceláři zvýšili tempo hry, čím dál tím více zaměstnávali domácího brankáře. A to tak, až dočkali v šestadvacáté minutě vyrovnaní.

Nahození Mariana Adámka podpořili třinečtí útočníci před brankou, kteří ukázkově zakryli Brízgalovi výhled a bylo srovnáno.

Kladenští se ale dokázali z inkasované branky rychle oklepat, díky čemuž se dostali v polovině utkání do vedení. Pietroniro našel mezi kruhy Jakuba Strnada a ten propálil Kacetla rychlým švihne nad lapačku.

Neuběhla ani minuta a bylo opět srovnáno. Premiérové branky v tomto ročníku se dočkal David Cienciala. Avšak na góly bohatá druhá třetina nadále pokračovala, takže Kladno šlo zase za chvíli do vedení, když se prosadil Antonín Melka. Po dvou třetinách vedlo Kladno 3:2.

3. třetina

Hned na začátku třetí třetiny dostali Oceláři luxusní nabídku. Nejdříve čtyřminutovou přesilovku, následně vylepšenou na celé dvě minuty ještě o jednoho hráče.

Třinečtí ale ani přes solidní počet střel skórovat nedokázali a kladenští hokejisté sklidili po dlouhém ubráněném oslabení mohutný aplaus.

Třinečtí hokejisté byli v poslední části hry střelecky výrazně aktivnější, ale s přibývajícím časem je viditelně svazovala nervozita. To dokreslil také zbytečný faul Daňa minutu před koncem utkání, jenž zkomplikoval Ocelářům závěrečnou hru bez brankáře. Kladno už pak udrželo těsné vedení až do závěrečné sirény.

Zdroj: Tipsport Extraliga