Čtvrtek, 17 října, 2024
DomůSportHokejK tomu, co jste předvedli, nemám slušného slova. Vítkovice ostudně podlehly Kladnu,...

K tomu, co jste předvedli, nemám slušného slova. Vítkovice ostudně podlehly Kladnu, fanoušci zuří. Dejte si facku, píší

Tohle měl být zápas za tři body. Vítkovice v rámci 12. kola Tipsport Extraligy přivítaly na svém ledě hokejisty Kladna v čele s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem. Po první třetině to vypadalo na jasné vítězství domácích, nakonec se ale z výhry radovali Rytíři. A to mnoho fanoušků ostravského klubu neuneslo, svou kritiku dali pořádně znát na sociálních sítích.

350 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Vítkovice v rámci 12. kola Tipsport Extraligy podlehly Kladnu

Rytíři dokonali obrat v prodloužení

Prohru ostravského klubu neunesli fanoušci, kteří svou kritiku na sociálních sítích nešetřili

Hotovo, vymalováno. Asi takto brali zápas s Kladnem po první třetině fanoušci Ridery. Vítkovice totiž zaznamenaly vskutku parádní vstup do utkání, kdy už po necelých pěti minutách vedly nad svým papírově slabším soupeřem 3:0.

V čase 2:23 otevřel gólový účet tohoto duelu Petr Hašek. O sedmadvacet vteřin později zvýšil na 2:0 Patrik Zdráhal a když v čase 4:41 udeřil i kanadský forvard Anthony Nellis, bylo to už 3:0 pro domácí. Snový start do extraligového zápasu.

V patnácté minutě sice za Kladno snížil třiatřicetiletý Petr Šenkeřík. Jenomže dvě sekundy před koncem první třetiny využil přesilovku domácích Marek Kalus, po asistenci Zdráhala a Marcela Barinky.

Kalus tedy zasadil Rytířům další ránu nejen v podobě čtvrtého zásahu, ale také gólu do kabiny. Po první třetině také odstoupil Jaromír Jágr, jenž následně musel v kabině své kolegy pořádně namotivovat do zbytku zápasu.

Rytíři totiž po první třetině ožili a zredukovali gólovou ztrátu na Vítkovice. V závěrečných minutách snížili Jiří Ticháček a Radek Smoleňák, za domácí v čase 39:34 navyšoval na 5:3 Jan Bambula.

Dvougólový náskok před poslední třetinou, to je stále velmi dobrá vyhlídka. V ní padlo několik dvouminutových trestů, domácí od druhé třetině pokračovali spíše v úsporném režimu. A to mělo své následky.

Vítkovice podlehly Kladnu, fanoušci nešetřili kritikou

Na startu třetí periody totiž na 4:5 z pohledu Kladna snížil Richard Jarůšek. A v čase 57:46 srovnal na 5:5 Šenkeřík, bek Rytířů tedy zaznamenal druhý gól v zápase. V prodloužení stihl Vítkovice tvrdý trest za nízkou aktivitu. Mitch Hults vystřelil Kladnu vítězství 6:5.

Nejen pod příspěvkem klubu na X oznamující nepříznivý konečný výsledek, ale především na Facebooku se objevila řada komentářů kritizující výkon domácích.

„Tak za tohle si dejte pořádnou facku a hlavně se z toho koukejte poučit, ať už takový trapas nikdy nezopakujeme! Vítkovice do toho,“ napsal jeden z fanoušků HCV.

„Vy**at se na vyhraný zápas umíme jenom my. Plzeň, Pardubice, teď Kladno. S tímhle běžte vážně někam, je to humáč, ostuda,“ pokračuje další. Další příznivci ostravského klubu mají jasno o tom, že by za takový výkon měly padat tučné pokuty.

„Hnus. To, co jste předvedli druhou a třetí třetinu, k tomu nemám slušného slova. Je mi líto lidí, co za tohle zaplatí peníze,“ nešetřil kritikou další z fanoušků. V sekci komentářů se pak objevují hesla jako „neakceptovatelné“, „neomluvitelné“, „nepřijatelné“.

Mnoho fanoušků také hovoří o prokaučovaném zápase ze strany trenérů. „Člověk by čekal, že po té loňské naprosto tragické sezóně bude už připravený na všechno, ale tento klub dokazuje, že limity jsou od toho, aby se posouvaly. Tak příšerný, odevzdaný výkon v druhé a třetí třetině, před domácím publikem a navíc po famózním začátku, je něco, co se proste nedá pochopit,“ uzavřel další fanoušek Vítkovic.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Vítkovice Ridera – X, Facebook