Pondělí, 7 října, 2024
DomůSportHokejEdmonton zostudil Pittsburgh šesti brankami, Zach Hyman potvrdil roli druhého nejlepšího...

Edmonton zostudil Pittsburgh šesti brankami, Zach Hyman potvrdil roli druhého nejlepšího střelce sezony

Edmonton Oilers na svém ledě jednoznačně porazil Pittsburgh Penguins 6:1. Dvě branky zaznamenal i Zach Hyman, který potvrdil druhé místo v tabulce střelců. Bodoval opět i Connor McDavid, ten prodloužil svou bodovou sérii již na 11 utkání.

V brankách obou týmů tentokrát dostali příležitost brankáři druhého sledu. Brankoviště Edmontonu strážil Calvin Pickard, ten nastoupil ke svému 12. utkání v sezoně. V bráně Penguins zase odchytal celé utkání Alex Nedeljkovič. Ten nastoupil ke svému 20. utkání v sezoně.

Domácí celek dostal do vedení v 15. minutě první třetiny Zach Hyman. Ten po nahrávkách Draisaitla a McDavida střelil 42. branku v sezoně. Šikovný útočník prožívá životní sezonu, alespoň co do počtu vstřelených branek je na tom obdobně jako Sam Reinhart.

Hymanovo maximum je 39 branek z loňské sezony a v té letošní může i směle pomýšlet na zdolání 50 brankové hranice. Těží především z toho, že Connor McDavid se transformoval ze střelce na nahrávače. Navíc vyhlásil, že se chce pokusit o zdolání 100 asistencí v sezoně.

Oilers pak ve druhé třetině hned čtyřikrát překonali nešťastného Nedeljkoviče. Postupně se trefili veterán Correy Perry, podruhé v utkání Hyman, ten si navíc 43. brankou v sezoně upevnil druhé místo v tabulce střelců právě před Reinhartem. A do konce třetiny se ještě prosadili McLeod a Ceci a po dvou třetinách byl stav utkání 5:0 pro domácí celek.

Ve třetí třetině se ještě trefil Connor McDavid, který zaznamenal svou 23. branku a celkově 97. bod v sezoně. Tím si zase pro změnu upevnil třetí místo v kanadském bodování, přičemž dokázal bodovat již v 11. utkání za sebou.

Alespoň čestný úspěch na straně Penguins zaznamenal Jevgenij Malkin, ten v čase 52:23 připravil Pickarda o čisté konto.

Penguins tak na ledě Oilers schytali debakl a zase jsou o kousek dál od pozic zaručující play off. V utkání si připsal 3 body za nahrávky Leon Draisaitl, Zach Hyman v posledních 8 utkáních nastřílel pro změnu již 10 branek a v této sezoně prožívá obrodu v důležitého střelce Oilers. V předchozích sezonách se o branky staralo především duo Draisaitl – McDavid.

Edmonton si tak 4. vítězným utkáním v řadě upevnil páté místo v Západní konferenci.