Neděle, 6 října, 2024
DomůSportHokejEdmonton překvapivě na svém ledě nestačil na Arizonu. Tomáš Hertl vstřelil svou...

Edmonton překvapivě na svém ledě nestačil na Arizonu. Tomáš Hertl vstřelil svou první branku za Vegas a podílel se na vítězství svého celku

Arizona vyhrála druhý zápas v prodloužení v řadě a pokaždé porazila favorita. Tentokrát to odnesl na svém ledě silný celek Edmontonu, který padl 2:3. Český útočník Tomáš Hertl, poprvé v NHL skóroval za jiný tým než San Jose Sharks.

Arizona opět obrala o body favorita

Celek Arizony Coyotes je v posledních dvou duelech noční můrou favoritů. Nejen, že vyhrává na hřištích soupeřů, s čímž měl celou letošní sezonu velký problém, ale vždy svého soupeře udolal v prodloužení. Nejprve Coyotes obrali o body silný celek Vancouveru, kdy vychytal vítězství Connor Ingram.

V nočním duelu vychytal výhru v prodloužení český brankář Karel Vejmelka, jenž se na výhře podílel 38 úspěšnými zákroky. Jen škoda, že Arizona zabrala až na konci sezony, kdy jí vlastně již o nic nejde, jelikož má značnou ztrátu na pozice zaručující play off.

Oilers nakonec nastoupili již druhý zápas v řadě bez svého kapitána Connora MCDavida, který stále laboruje s drobným zraněním v dolní části těla. Tím pro něj prakticky skončila honba za 6. Art Ross Trophy v kariéře pro vítěze bodování ligy. Zúžila se tak již jen na souboj dvojice Nikita Kucherov vs Nathan MacKinnon.

Edmonton stejně jako Vancouver v předešlém utkání s Arizonou ani jednou v utkání nevedl a Arizona stvrdila následně své vítězství v prodloužení. Tentokrát rozhodl v čase 61:35 mladý útočník Arizony Matias Maccelli, jenž zaznamenal 15. branku a 55. bod v sezoně.

Tomáš Hertl se první brankou za Vegas podílel na výhře svého týmu

V utkání Vegas Golden Knights vs Minnesota Wild (7:2) se poprvé střelecky prosadil ve svém novém působišti český útočník Tomáš Hertl. Podílel se tak na vysokém domácím vítězství svého celku. Celek Vegas Golden Knights si tak konečně zajistil definitivu účasti v letošních bojích v play off.

Nestane se tedy pohroma v podobě celku, který měl obhajovat Stanley Cup a v následné sezoně se ani neprobojoval do play off, jak se to již několikrát v historii NHL přihodilo. Navíc Vegas se v play off mění vždy ve velmi nebezpečný celek, který je v letošní sezoně posilněn právě o Hertla.

Na vítězství Vegas se proti Wild podílel hned 4 nahrávkami Chandler Stephenson. Jack Eichel zaznamenal 30. branku v sezoně. Jonathan Marchessault zaznamenal již 42. branku v sezoně a ohrožuje klubový rekord Vegas, jenž drží William Karlsson.