Sobota, 5 října, 2024
DomůSportHokejEdmonton opět nečekaně klopýtl na vlastním ledě! Oilers tentokrát nestačili na Minnesotu

Edmonton již podruhé na svém ledě padl. A to i přesto, že se střelecky probudil Leon Draisaitl a kapitán týmu Connor McDavid zaznamenal dvě nahrávky. Na výborně hrající Minnesotu to nestačilo a v domácím prostředí Oilers padli 2:4.

Minnesota udeřila na konci první třetiny

V bráně domácího celku tentokrát nechytal Stuart Skinner. Po týdnu se objevil v brance Edmontonu Calvin Pickard. V bráně Minnesoty nastoupil Fillip Gustavsson, přičemž v první třetině týmy oba brankáře moc neprověřili.

Co do střeleckých pokusů byl úspěšnější v poměru 7:6 tým hostí. A jako první se na konci první třetiny také radoval z branky. Pickarda poprvé v utkání překonal útočník Wild Matthew Boldy, jenž se radoval z 22. branky v sezoně.

Do druhé třetiny hokejisté Edmontonu pořádně vletěli, byli mnohem střelecky aktivnější (14:7). Minnesota měla hned na začátku druhé třetiny k dispozici dvě přesilové hry, ale nic z nich nevytěžila. Na druhé straně ovšem Oilers potrestali vyloučení hostů, na trestnou lavici šel Joel Eriksson Ek.

A už po pouhých 17 sekundách využil početní převahy Leon Drasaitl. Pro německého snajpra se jednalo o 22. branku a celkově 70. bod v této sezoně. Tuto hranici překonal již 8. sezonu za sebou.

Body za nahrávky si připsali i Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid. Stav utkání byl tedy 1:1. Edmonton si následně vytvořil obrovský tlak, ovšem do konce třetiny se již skóre neměnilo.

Minnesota rozhodla o vítězství ve 3. třetině

V desáté minutě třetího dějství dostal hostující tým opět do vedení po nahrávce Kaprizova obránce Jonas Brodin. Ten vstřelil svůj pátý gól v sezoně. A chvilku na to již na rozdíl dvou branek navýšil skóre pro Wild svou druhou brankou v utkání Boldy.

Jiskřičku naděje pro domácí ještě vykřesal Zach Hyman. Rozhodující trefu vstřelil útočník Minnesoty Mats Zuccarello, který se trefil do prázdné klece. Wild tak vezou velmi cennou výhru z kluziště Edmontonu a mají pořád na dohled dvou bodů pozice zaručující play off.