Čtvrtek, 17 října, 2024
DomůSportHokejCrosby rozhodl zápas s Buffalem v prodloužení. Diváci viděli 11 branek

Crosby rozhodl zápas s Buffalem v prodloužení. Diváci viděli 11 branek

Pittsburgh porazil Buffalo až po prodloužení v gólové přestřelce 6:5. Nic to však nemění na tom, že Penguins zapisují poprvé v ročníku dvě výhry v řadě. Sabres i přes velmi vydařenou úvodní třetinu mají stále na kontě pouze jednu výhru. Do zápasu se navíc ani nepodíval Jiří Kulich, český forward nebyl v zápase ani jako 13. útočník.

Evgenij Malkin si v zápase připsal 4 kanadské body (1+3)

Buffalo po druhé třetině vedlo 3:1

Pittsburgh nakonec skóre dotáhl a zápas otočil v prodloužení

Úvodní třetina vyšla lépe Buffalu

Buffalo se dostalo do vedení už po 45 sekundách. Brankář domácího celku Tristan Jerry chyboval v rozehrávce za brankou, čehož využil Tage Thompson a otevřel skóre zápasu. Když na začátku 4. minuty využil zaváhání Erika Karlssona Jordan Greenway, tak Sabres vedli už 2:0. Hosté vstřelili dvě branky ze dvou střel na branku.

Pittsburgh se dočkal snížení ve 12. minutě. Kombinaci Sidneyho Crosbyho a Evgenije Malkina v přesilové hře zakončil druhý jmenovaný, přičemž vyražený puk vypadl k Bryanu Rustovi, který už neměl těžkou práci. Pro amerického útočníka to byl první kanadský bod v nové sezoně.

Stav 2:1 ovšem trval pouze půl minuty. Do úniku 2 na 1 se dostali John-Jason Peterka a Bowen Byram a německý útočník byl v zakončení neomylný. Střela Peterky byla poslední pro Jerryho v brance, kterého nahradil Joel Blomqvist. Kanadský brankář si během svého působení na ledě připsal pouze 5 zákroků.

Pittsburgh ovládl druhou třetinu

Penguins podruhé v zápase snížili během vlastního oslabení. Noel Acciari se společně s Drew O’Connorem dostal do přečíslení 2 na 1. O´Connor ovšem nejspíš překvapil celou arénu, když vzal zakončení na sebe, ale podařilo se mu propálit Ukko-Pekka Luukkonena. O vyrovnání se v 16. minutě druhé třetiny postaral Jesse Puljujarvi, který bekhendovou střelou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.

Třetí třetina přinesla 4 branky

Ve 4. minutě poslední části se domácí dostali dokonce do vedení. Na konci přesilové hry se do šance dostal Malkin, který i v leže dostal puk do branky. V 11. minutě ovšem Buffalo dokázala srovnat. Domácí obrana za sebou zcela zapomněla Peterku a ten si s domácím brankářem v souboji tváří v tvář věděl rady.

O celých 40 sekund později si Sabres dokonce vzali vedení zpět. Puk si na své hokejce u modré čáry šteloval tak dlouho Ryan McLeod, až přesně mířenou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Penguins srovnali až v závěrečné hře bez brankáře. Luukonen neudržel střelu Malkina, puk vypadl před Rickarda Rakella a švédský útočník se tak prosadil proti svému bývalému týmu.

Prodloužení rozhodl Crosby

V prodloužení se Penguins dostali k přesilové hře. Po dlouhé kombinaci našel Karlsson volného Crosbyho u zadní tyče a kapitán Penguins vystřelil svému týmu bod navíc. Kanadský centr tak ke dvěma gólovým asistencím přidal i vstřelený gól a stal se druhou hvězdou zápasu.