Pátek, 25 října, 2024
DomůSportHokejCarolina porazila Calgary 4:2, Nečas si připsal dva kanadské body

Carolina porazila Calgary 4:2, Nečas si připsal dva kanadské body

Calgary si v zápase s Carolinou připsalo druhou prohru v sezoně. O porážce rozhodly úvodní dvě třetiny, ve kterých byli hosté jednoznačně lepší. První hvězdou zápasu se stal Martin Nečas, který si proti Danielu Vladařovi připsal gól a asistenci.

Úvodní třetina patřila hostům

Ze začátku utkání bylo daleko aktivnější Calgary. Pyotr Kochetkov musel řešit několik složitých situací, především tedy střelu ze slotu od Nazema Kadriho. Daniel Vladař se do akce dostal až po několika minutách a hned řešil samostatný únik Sebastiana Aha, který však na českého brankáře nevyzrál.

Skóre otevřeli hosté v průběhu 13. minuty, když se dostali k přesilové hře. Na začátku gólové akce byl Martin Nečas. Český hokejista našel mezi kruhy volného Aha, finský centr ještě předal puk Sethu Jarvisovi, který si popojel před Vladařem a nekompromisně poslal Hurricanes do vedení.

Vladař se v brance Flames po zbytek třetiny rozhodně nenudil. V přesilové hře 4 na 3, kterou měla k dispozici Carolina, se do dobré střelecké pozice dostal Nečas, český brankář byl však prozatím proti. Vladař se musel přemístit od jedné tyče ke druhé a proti z první pálícímu Nečasovi byl na místě včas. Carolina tak vyhrála už potřetí úvodní třetinu v letošním ročníku NHL.

Druhá třetina rozhodla o osudu zápasu

Hosté odskočili na rozdíl dvou branek hned po 41 sekundách druhé třetiny. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se ke střele dostal Brent Burns, jeho střelu ještě stihl Vladař zastavit, ale nakonec mu puk přeci jen vypadl z výstroje. Na správném místě ve správný čas stál Jack Roslovic, který byl na brankovišti úplně sám a dokázal poslat puk do odkryté branky.

Za minutu a několik málo vteřin Hurricanes vedli už dokonce 3:0. Český brankář ve službách Calgary vyrazil střelu Shayna Gostisbehera pouze na hokejku Nečase a ten ukázal, že hraje ve skvělé formě a vstřelil gól. Pro obránce, který přišel před sezonou z Detroitu, byla vyražená střela už šestým kanadským bodem v letošní sezoně. Nečas si naopak připsal druhý bod v zápase a celkově už osmý v sezoně.

Třetí třetina přeci jen přinesla drama

Domácí tým mohl děkovat Vladařovi za to, že náskok soupeře nebyl v polovině zápasu daleko vyšší. Flames však dokázali skórovat. Ve 13. minutě druhé třetiny se ke střele po vhazování dostal Jake Bean, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Kanadský obránce tak vstřelil svůj první gól v sezoně.

Calgary zápas zdramatizovalo 7 minut před koncem. Po střele Justina Kirklanda, která se několikrát od nějakého z hráčů odrazila, se k dorážce dostal Jonathan Huberdeau a vstřelil snižující branku. Flames se ve třetí třetině střelecky vyrovnali Carolině 11:11, zbylé dvě třetiny však jasně patřily soupeři.

Závěrečnou branku přidal Eric Robinson do prázdné branky. Vladař v zápase čelil 42 střelám a připsal si skvělou úspěšnost 92,9 %. Nebýt českého brankáře v brance Flames, zápas by byl rozhodnutý daleko dříve.