Neděle, 6 října, 2024
DomůSportFOTO: Vzácná návštěva. Zubři před zrakem Varadi porazili i Slavii

Minuta a 32 sekund dělila Michala Postavu od třetího čistého konta v řadě. Brankář Zubrů neinkasoval dlouhých 190 minut, v závěru středečního utkání s pražskou Slavií kapituloval až při hře ve čtyřech proti šesti z hole Matěje Berana na 2:1. Vojtěch Lednický a Lukáš Chludil však vzápětí do prázdné klece pojistili osmou výhru pro Přerov z devíti letošních zápasů.

Hokejisté Přerova proti HC Slavia Praha (4:1).

|

„Potkaly se dva týmy s velmi dobrou aktuální formou. Jsme rádi, že jsme to my, kdo protáhl sérii a opět jsme zvítězili doma,“ připomněl přerovský kouč Michal Mikeska i letošní domácí neporazitelnost.

V první třetině poslal domácí do vedení po dorážce Chrobočkovy střely Joshua James Mácha. V prostředním dějství na něj navázal David Březina, který svůj návrat z marodky do přerovské sestavy po třech týdnech korunoval chytrou brankou, když zpoza brány odrazil kotouč o záda mladého gólmana Voleveckého.

„Slavia má dobrý kádr, prezentuje se dobrým hokejem. Měla šance, ale jsem velmi pyšný na tým, jak začal fungovat, bojovat. Objevují se tam dobré věci, zatím převažuje obranná část,“ hodnotil Michal Mikeska.

Zubři po celý zápas znovu předváděli velmi organizovanou hru a za stavu 2:0 se soustředili na precizní defenzivu. Slavii znovu nepouštěli do gólových šancí, a tak si hostující kouč Totter zkusil už šest minut před třetí sirénou odvoláním brankáře.

Po faulu Pechance šli Zubři dvě a půl minuty před koncem navíc do čtyř. Jediný gól však slavisté vstřelili po sporné ofsajdové situaci při přechodu do útočného pásma. Gól Berana ale platil.

„Jasný ofsajd. Těch situací jsme měli přímo před očima tak deset,“ kroutil hlavou Mikeska.

Varaďa na zimáku

Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Přerované však větší drama odmítli dvěma góly do prázdné klece. Výhru 4:1 sledoval na přerovském zimáku i Václav Varaďa. Nedávno odvolaný kouč Pardubic měl dle informací Deníku cestu kolem, rozdával „selfíčka“ a přijel se podívat na známé ze slávistického týmu, který přijel i s konzultantem Patrikem Eliášem.

Teď už se Zubři soustředí na derby v Prostějově, kde čeká na Mikeskovy svěřence těžká prověrka na ledě třetího celku tabulky. Čtvrtá bitva o Hanou sezony startuje v sobotu v 17 hodin.

HC Zubr Přerov – HC Slavia Praha 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Mácha, 31. Březina (Nemec, Zeleňák), 59. Lednický (Pechanec), 60. Chludil (Pospíšil) – 59. Matě. Beran (Knotek). Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Maštalíř, Hájková. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 821.

Přerov: Postava – Zeleňák, Kudělka, Chroboček, Talafa, Krisl, Cubo, J. Adámek – Mácha, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Březina, Nemec, Dobša. Trenér: Mikeska.

Slavia Praha: Volevecký – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Kremláček, Stejskal – Matě. Beran, V. Polák II, Guman – Průžek, Knotek, J. Brož – Všetečka, Slavík, Kulda – Strnad, Havrda, Slavíček. Trenér: Totter.