Pátek, 20 září, 2024
DomůSportFootballZákrok Pavelky? Jasná červená, myslí si Kozel. Kouč Jablonce promluvil o příliš...

Zákrok Pavelky? Jasná červená, myslí si Kozel. Kouč Jablonce promluvil o příliš velkém respektu vůči Spartě a zahozených šancích

Jablonec nakonec ze sobotního utkání pátého kola nové sezóny Chance Ligy nevzal ani bod. Luboš Kozel na tiskové konferenci po zápase hovořil o příliš velkém respektu vůči Spartě, několika zahozených šancí a také o faulu Davida Pavelky. Podle kouče Jablonce měl dostat červenou kartu.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZdalších 3000Kč za vklad + free spinyVYUŽÍT PROMO KÓD18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jablonec v utkání pátého kola Chance Ligy podlehl Spartě 1:2

Jediný gól za domácí vstřelil v 88. minutě Jakub Martinec

Luboš Kozel na tiskové konferenci po zápase mluvil o zahozených šancích a faulu Davida Pavelky

Z určitého úhlu pohledu byly body na dosah. Jablonec totiž na svém stadionu v utkání pátého kola Chance Ligy podlehl Spartě 1:2. Jak už na tiskové konferenci po zápase uvedl trenér Luboš Kozel, jeho svěřenci vstoupili do zápasu s příliš velkým respektem vůči soupeři.

V závěrečných minutách první půle si ale Jablonec vytvořil dvě velmi slušné šance na vyrovnání, ani jednu z nich ale proměnit nedokázal.

A pak je tady situace z 21. minuty. Davida Puškáče v solidní příležitosti fauloval Pavelka. Sudí Jan Machálek ale nejen, že sparťanskému záložníkovi neudělil ani žlutou kartu, ale neviděl tento zákrok ani jako nedovolený.

KONEC ZÁPASUPo statečném boji končí zápas se Spartou těsnou prohrou 1:2. O náš gól se postaral Jakub Martinec v závěru zápasu. Na vyrovnání jsme pak již nedosáhli. #FKJACS pic.twitter.com/7Z4ZljUv9S— FK Jablonec (@FKJablonec) August 17, 2024

Jasná červená, myslí si Kozel o zákroku Pavelky

Po zápase si právě na tohle téma postěžoval právě kouč Kozel. Podle jeho slov za to měl být Pavelka vyloučen. „Za stavu 0:0 tam podle mého byl jasnej faul na Puškáče a nebylo z toho nic. Za mě to měla být jasná červená. Gól co jsme dali, byl odvolán oprávněně, tam byl faul,“ uvedl lodivod Jablonce.

„Alex Alegue zasekl gólmana Sparty a já jsem před sebou viděl vlastně prázdnou či poloprázdnou branku, kde stál už jen hráč soupeře. Rozbíhal jsem se k balonu a z ničeho nic se mi scvakly nohy. Jsem si jistý, že David Pavelka mi ty nohy zkřížil. Divil jsem se, proč to rozhodčí nepískl. Nevím, jaký k tomu měl důvod. Ale za mě to bylo jednoznačné,“ dodal Puškáč.

V druhém poločase se domácí už radovali z vyrovnávací branky, sudí Machálek však po konzultaci s videorozhodčím neuznal gól jabloneckého Puškáče, skóre se tedy neměnilo.

O devět minut později navíc Sparta udeřila podruhé. Tentokrát to byl Indrit Tuci, který dopravil míč do sítě po asistenci Angela Preciada. Jablonec je tedy po pěti zápasech se ziskem sedmi bodů pátý, na čtvrtý Hradec Králové ztrácí dva body. V neděli je navíc na programu další kolo Chance Ligy.

Zdroj: Chance Liga, FK Jablonec