Pátek, 11 října, 2024
DomůSportFootballXabi Alonso po výhře Leverkusenu: Musíme se zlepšit. Proč dostáváme góly v...

Xabi Alonso po výhře Leverkusenu: Musíme se zlepšit. Proč dostáváme góly v závěru? Nejde to natrénovat, je to mentalita týmu

Bayer Leverkusen nakonec zvládl úvodní zápas nového bundesligového ročníku, když na hřišti Borussie Mönchengladbach vyhrál 3:2. O třech bodech pro úřadujícího německého šampiona až v samotném závěru vystřelil Florian Wirtz. Jak výkon svých svěřenců v prvním kole viděl Xabi Alonso?

500 Kč od FortunyZa kolik si zahraješ tolik dostanešVsadit si18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Leverkusen v prvním kole nové sezóny Bundesligy porazil Mönchengladbach 3:2

O vítězství Bayeru až v posledních okamžicích rozhodl Florian Wirtz

Xabi Alonso na tiskové konferenci po zápase zhodnotil výkon svých svěřenců

Bayer Leverkusen má zcela pochopitelně pro nový soutěžní ročník jasný cíl – obhájit mistrovský titul, nejlépe ovládnout také DFB Pokal a dojít co možná nejdál v Lize mistrů.

A ke splnění první zmíněné ambice vykročil správnou nohou. Ovšem nebylo to nic snadného, zejména v druhém poločase. V tom prvním si totiž úřadující německý mistr vypracoval na svého soupeře dvoubrankový náskok.

Na první gól nemuseli fanoušci na stadionu čekat dlouho, když se už ve 12. minutě krásně trefil hostující Granit Xhaka. Na něj poté ve 38. minutě navázal Wirtz a když rozhodčí domácím o pět minut později neuznali vstřelenou branku, vyhrál Leverkusen první půli 2:0.

Mönchengladbach ale v průběhu druhého poločasu stáhli manko dvou přesných zásahů. V 59. minutě skóroval Nico Elvedi, v 85. minutě zaúřadoval Tim Kleindienst.

To by to ale nebyl Leverkusen, který si v 98. minutě vybojoval pokutový kop. Výborný zákrok ale předvedl brankář Jonas Omlin, avšak balón pouze vyrazil a v klidu jej do sítě dorazil opět Wirtz. Rozhodnul tím tedy zápas ve 101. minutě a zklamal všechny domácí fanoušky na stadionu.

Xabi Alonso o výkonu Leverkusenu

Kouč Leverkusenu Xabi Alonso ovšem na tiskové konferenci po zápase varoval, že i když jeho tým nakonec získal plný počet bodů, musí i nadále pracovat.

„Byl to pro nás intenzivní první bundesligový zápas. Ve druhém poločase se toho stalo hodně, bylo to plné emocí až do konce. V mnoha fázích jsme si vedli dobře,“ řekl Alonso na tiskové konferenci.

„Nebyli jsme ale vždy kompaktní, v některých pasážích jsme byli také trochu pasivní. Musíme se zlepšit a být agresivnější. Je těžké vysvětlit, proč vždycky dostáváme góly v závěru. Nemůžeme to natrénovat, nemohu to ovlivnit, je to mentalitou týmu,“ dodal.

Zdroj: Bundesliga, Bayer Leverkusen, X